18. 09. 2018 07:56 , článok bol aktualizovaný 18. 09. 2018 10:46 | RUŽOMBEROK/kacs

Dvestokilová medvedica spôsobila nehodu troch áut. Okrem zvieraťa zahynul aj spolujazdec

Ďalší dvaja zranení skončili v nemocnici.

Tragická nehoda smerom na Ružomberok.
Tragická nehoda smerom na Ružomberok. Foto: HaZZ

Dnes ráno krátko pred 6.00 h sa na ceste za Ružomberkom smerom na Donovaly pri rybníkoch stala tragická dopravná nehoda. Z lesa na cestu vybehol medveď a do kolízie s ním sa dostali dve autá.

Tragická nehoda pri Liptovskej Osade.
Tragická nehoda pri Liptovskej Osade. Foto: HaZZ
 

Asi 35-ročný muž smeroval ráno z Liptovskej Lužnej do práce do Martina. Z pravej strany mu do cesty vošla obrovská medvedica. Vodič ju zachytil prednými svetlami a zviera odhodilo do protismeru.

Tam sa mu pokúšal vyhnúť ďalší vodič, ktorý išiel z Ružomberka. Medvedicu však zachytil zadnou časťou auta, jeho vozidlo začalo na ceste rotovať a zrazilo sa v protismere s kamiónom. Silný náraz odhodil auto, skončilo v strome.

Tragická nehoda pri Liptovskej Osade.
Tragická nehoda pri Liptovskej Osade. Foto: HaZZ
 

Spolujazdec, ktorý sedel pravdepodobne na zadnom sedadle a bol neprútaný, utrpel mnohopočetné vnútorné zranenia, záchranári mu nedokázali pomôcť. V aute sedeli ďalší dvaja ľudia. Muž, ktorý auto zrejme šoféroval a žena. Tých previezli do ružomberskej nemocnice.

Skončili na Jednotke intenzívnej starostlivosti, sú v stabilizovanom stave a mimo ohrozenia života. Podľa našich informácií má muž poranenú hlavu a žena zranenú nohu.

Medvedica mala podľa našich informácií 210 kilogramov a tento rok nemala mladé. Okolie, v ktorom sa pohybovala, patrí k migračnému úseku zveri medzi Nízkymi Tatrami a Veľkou Fatrou.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce