20. 09. 2018 10:40 | LEOPOLDOV/tvnoviny.sk

Vodič (†66) nerešpektoval značku, stálo ho to život

Nedal prednosť nákladnému autu, ktoré do neho narazilo.

Nehoda pri Leopoldove.
Nehoda pri Leopoldove. Foto: KR PZ Trnava

Vážna dopravná nehoda s tragickým koncom sa stala v stredu (19. 9.) podvečer na ceste medzi Leopoldovom a Hlohovcom. Krátko po 17.00 vyhasol pri nej život 66-ročného vodiča osobného auta Citroen C-Elysee. Cesta medzi Hlohovcom a Trakovicami nebola prejazdná až do 20.30 h.

Podľa doterajšieho vyšetrovanie polície pravdepodobne nerešpektoval značku Stoj, daj prednosť v jazde a narazilo do neho nákladné auto Renault Master, ktorí išlo po hlavnej ceste. Vodič osobného auta utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Nehoda pri Leopoldove.
Nehoda pri Leopoldove. Foto: KR PZ Trnava
 

Nikto iný sa pri nehode nezranil. Dychová skúška vodiča nákladného auta bola negatívna. Pri vyšetrovaní nešťastie pomôže polícii aj znale z odboru cestná doprava. Vyšetrovateľ už začal začaté trestné stíhanie pre usmrtenie.

Ako ďalej informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová polícia apeluje na vodičov, aby sa na jazdu poriadne sústredili a sledovali a rešpektovali dopravné značenie. „Značka Stoj, daj prednosť v jazde ukladá vodičovi povinnosť zastaviť vozidlo a dať prednosť v jazde; vodič je povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, odkiaľ má náležitý rozhľad," dodala.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce