21. 09. 2018 06:40 , článok bol aktualizovaný 21. 09. 2018 16:01 | MALACKY/kacs, TASR, TV Markíza

Pri nehode pri Malackách sa zranilo päť ľudí, vrátane dvoch detí

Mikrobus, ktorý prevážal Rumunov, sa zrazil s kamiónom.

Rumunský mikrobus sa zrazil pri Sekuliach s kamiónom.
Rumunský mikrobus sa zrazil pri Sekuliach s kamiónom. Foto: KR PZ Trnava
Nehoda na D2.
Mikrobus s rumunskými občanmi sa pri Sekuliach na D2 zrazil s kamiónom.
Rumunský mikrobus po zrážke s kamiónom pri Sekuliach.

Vážna dopravná nehoda sa stala v piatok (21. 9.) ráno po 06.00 h na diaľnici D2 v smere do Česka. Pri Malackách havarovala dodávka plná ľudí, ktorá sa zrazila s kamiónom. Nehoda na niekoľko hodín zamestnala všetky záchranné zložky a vodiči sa museli obrniť trpezlivosťou.

Dodávka s deväťčlennou posádkou z Rumunska skončila po náraze vo zvodidlách. Kamión niekoľko metrov pred ňou. Mal nabúranú prednú časť kabíny. „Bola to dopravná nehodu VW transportéra a kamióna. Zasahovali dve hasičské jednotky z Kútov a z Malaciek.Príslušníci po príjazde spravili protipožiarne opatrenia a prvotné druhotné vyšetrenia zranených osôb a osoby odovzdali RZP," opísal zásah Peter Šefčík zo senického okresného riaditeľstva HaZZ.

Mikrobus s rumunskými občanmi sa pri Sekuliach na D2 zrazil s kamiónom.
Mikrobus s rumunskými občanmi sa pri Sekuliach na D2 zrazil s kamiónom. Foto: KR PZ Trnava
 

Podľa Aleny Krčovej z operačného strediska záchranárov nehoda si vyžiadala päť zranených, z toho dve deti. Tie ošetrili v bratislavskej detskej fakultnej nemocnici. Zvyšní traja zranení utrpeli stredne ťažké až ľahšie poranenia, po ošetrení ich odviezli do nemocní v Malackách a bratislavskom Ružinove.

Vodičovi kamiónu sa nič nestalo. Najvážnejšie zranenú ženu prevážali dokonca vrtuľníkom. Podľa našich zistení už podstúpila sériu vyšetrení a je v stabilizovanom stave, pri vedomí.

Na diaľnici sa tvorili niekoľkokilometrové kolóny. Policajti ju priebežne v jedno smere uzatvárali. Prečo sa dodávka s kamiónom zrazili a kto z nich urobil chybu, vyšetrujú policajti.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce