21. 09. 2018 19:00 | TRENČÍN/TV Markíza

Pojednávanie s Maslákovou skupinou malo nečakaný koniec, o osude kumpánov sa rozhodne o mesiac

Za vinu sa im kladú desiatky skutkov.

Zločiny začali páchať už v roku 2002.
Zločiny začali páchať už v roku 2002. Foto: TVNOVINY.sk

Po troch predchádzajúcich nevydarených pokusoch sa dnes konečne začalo súdne pojednávanie s Miroslavom Maslákom a jeho kumpánmi.

Okresný súd v Trenčíne začal riešiť rozsiahlu trestnú činnosť organizovanej skupiny, ktorá pôsobila prevažne na strednom Považí v okolí Považskej Bystrice.

Maslák, Havier, Ďuriš a Belavý. Podľa prokurátora začali trestné činy páchať už v roku 2002 a trvalo to päť rokov.

Za vinu im kladie desiatky podpálených áut, zničenie prevádzok, vydieranie, vyhrážanie, porušovanie domovej slobody, či nedovolené ozbrojovanie.

Prokurátor po takmer dvojhodinovej porade za zatvorenými dverami s obhajcami a obžalovanými čítal obžalobu viac než hodinu.

Vypočuť by mali 87 svedkov a 27 znalcov. Keďže sa však zmenila právna kvalifikácia skutku, do priebehu opäť, ako vždy, vstúpil boss považskobystrického podsvetia a žiadal odročenie pojednávania. 

Prokurátor a ani súdny senát s tým však nesúhlasili. Súd ho vylúčil na samostatné konanie.

Maslák si na Slovensku odpykáva trest, ktorý dostal v Českej republike za vydieranie podnikateľov. V Bratislave ho ešte súdia za útok na verejného činiteľa.

Za rozsiahlu trestnú činnosť páchanú na Slovensku hrozili mužom vysoké, až dvadsaťročné tresty. Aj preto prišlo niečo, čo nikto z prítomných nečakal.

Zvyšní traja obžalovaní muži urobili pred sudcom vyhlásenie a ku skutkom sa priznali. Verdikt v ich prípade vynesie sudca na najbližšom pojednávaní začiatkom októbra.

Viac v reportáži Michala Bujnu

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce