26. 09. 2018 17:41 | BRATISLAVA/TV Markíza

Policajná hliadka ukázala, ako sa to nemá robiť. Krádež auta vyšetrovali ako lajdáci

Auto vrátili pôvodnému majiteľovi aj so zbraňou, drogami a dôkazovým materiálom na videu.

Policajti vyriešili prípad kradnutého auta ako lajdáci
Policajti vyriešili prípad kradnutého auta ako lajdáci Foto: TV Markíza

Polícia si posvieti na hliadku, ktorá zatknutého autíčkara v ukradnutom aute vyšetrovala lajdáckym spôsobom. Prípad totiž vyhodnotili ako priestupok proti majetku a vystopované auto vrátili pôvodnému majiteľovi aj s vecami, ktoré si v ňom zlodej zabudol.

Auto, po ktorom je vyhlásené pátranie, sa dostáva do rúk polície aj s podozrivou osobou. Polícia však za zvláštnych okolností vyhodnotila prípad ako priestupok proti majetku. Škodu vyčíslili na 250 eur a na miesto činu nevolali nikoho z expertízy, aby po autíčkarovi skontroloval vozidlo.

Vrátili ho pôvodnému majiteľovi a ten v ňom našiel drogy, zbraň aj kartu z kamery, na ktorej sa zlodej sám nakrúca v ukradnutom aute.

Okrem toho by sa policajti dostali okamžite ku záznamom, ktoré zachytávajú stretnutia podozrivej osobu s drogovými dílermi.

Laxný postup polície rozrušil aj rektorku policajnej akadémie. Toto je podľa nej ukážkový príklad, ako sa to nemá robiť. Keď je raz auto v pátraní, tak je jednoducho ukradnuté.

Preveriť teraz aj prípadný vzťah samotných policajtov ku podozrivej osobe. Práve oni mali poškodeného majiteľa, ktorý je mimochodom zahraničný Slovák, nahovárať, aby to riešili ako priestupok.

 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce