30. 09. 2018 12:55 , článok bol aktualizovaný 30. 09. 2018 14:19 | BRATISLAVA/TV Markíza

Vyšetrovanie vraždy: Obvinená Alena Zsuzsová mohla byť len sprostredkovateľ

Pozrite si záznam relácie Na telo s Michalom Kovačičom.

Na telo s Michalom Kovačičom.
Na telo s Michalom Kovačičom.

Pravdepodobní vykonávatelia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sú už obvinení, otázka ale je, či sa dozvieme aj mená objednávateľov. Počas nedele sa začalo hovoriť, že z objednania vraždy vyšetrovatelia podozrievajú štvrtú obvinenú v prípade, tlmočníčku Alenu Zsuzsovú z Komárna.

Advokát rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic však hovorí, že aj ona bola zrejme len sprostredkovateľom a reťazec medzi vrahmi a tými, ktorí za smrť Jána Kuciaka zaplatili, bude asi dlhší.

„Určite nešlo o osobu, ktorá sa rozhodla pre vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej," povedal Lipšic o obvinenej žene z Komárna v debate Na telo s Michalom Kovačičom. „Bola skôr sprostredkovateľ. Preto hovoríme, že išlo o nejakú reťaz. Moja domnienka je, že vykonávateľ skutočného rozhodujúceho objednávateľa dosť možno ani nepoznal."

Lipšic hovorí, že úloha Aleny Zsuzsovej je teraz ešte neznáma. „Bolo by predčasné špekulovať, kto bol hlavným objednávateľom. Pevne verím, že nebude trvať príliš dlho, aby sa vyšetrujúci dopátrali aj k tomu."

Médiá už priniesli správy o tom, že obvinená Zsuszová bola v kontakte s talianskymi podnikateľmi, ale je aj známou Mariana Kočnera, ktorý sa Jánovi Kuciakovi v minulosti vyhrážal. Kočner dnes sedí vo väzbe pre podozrenie z falšovania cenných papierov.

Aj bývalá elitná prokurátorka Eva Mišíková si myslí, že medzi skutočnými objednávateľmi a vykonávateľmi vraždy nemusel byť žiadny kontakt. Ak by vrah a jeho komplici však predsa len poznali tých, ktorí za vraždu zaplatili, prokurátor by ich mohol skúsiť prehovoriť, aby spolupracovali a objednávateľov prezradili.

Čo by získali? „Môže im byť znížená hranica trestnej sadzby o jednu tretinu," naznačuje bývalá prokurátorka.

Pozrite si celý záznam relácie:

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce