02. 10. 2018 14:39 , článok bol aktualizovaný 02. 10. 2018 16:58 | ZVOLEN/TV Markíza

Vo Zvolene horelo v známom pohrebníctve, kvôli ktorému sa v minulosti vraždilo

Pri požiari sa ľahko zranila jeho majiteľka.

Pohrebníctvo vo Zvolene zachvátil požiar.
Pohrebníctvo vo Zvolene zachvátil požiar. Foto: Július Belaj

Najprv počuli výbuch, neskôr si všimli plamene! Oheň v utorok dopoludnia zachvátil budovu pohrebníctva vo Zvolene. Nie je to ale prvé  nešťastie, ktoré sa na tomto mieste stalo.

Július pracuje vo vedľajšej budove. Hluk mu pripomínal výbuch plynu.

"My sme mysleli, že to plyn, ale keď sme sa prišli spýtať, tak oni ani nevedeli, či tam majú plyn alebo nie. Ešte v tesnej blízkosti bolo auto, len sa ho každý bál preparkovať," povedal Július.

Požiar v pohrebníctve vo Zvolene.
Požiar v pohrebníctve vo Zvolene. Foto: TV Markíza
 

Sedem hasičov likvidovalo oheň, ktorý zasiahol kancelárske priestory a sklad známeho zvolenského pohrebníctva. Ľahko sa zranila žena, ktorú ošetrili zdravotníci na mieste. 

Hasiči predbežne vylúčili, že by oheň niekto úmyselne založil, prípadom sa teda nezaoberajú ani policajti. No ale pred časom postihlo toto isté pohrebníctvo omnoho väčšie nešťastie.

Budova pohrebníctva, rok 2014. V izbe našli bezvládne telo vtedajšieho majiteľa, páchateľ vystrelil trikrát. Smrť starého pána mala naplánovať jeho nevesta a nevlastná vnučka. Strelca mal objednať syn nebohého.

"Bol to člen rodiny, otec jedného z obžalovaných, ďalšie osoby k nemu tiež mali blízky vzťah. Ide o vraždu príbuzného kvôli majetkovým plneniam," povedal prokurátor.

Na prvostupňovom súde bolo 14 pojednávaní, policajti aj sudca vypočuli desiatky svedkov. Počas procesu odzneli výpovede o rôznych zvrhlostiach, nezvyčajnosť prípadu priznal aj prokurátor. V júni tohto roka Najvyšší súd Slovenskej republiky potvrdil 25-ročné tresty pre troch príbuzných obete aj pre strelca.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce