02. 10. 2018 19:00 | KOMÁRNO/TV Markíza

Tlmočníčka z Komárna mala blízko nielen ku Kočnerovi. Finančne jej pomáhal známy politik

Poslancovi sa mala ozvať pred ôsmimi rokmi.

Obvinená Alena Zsuzsová.
Obvinená Alena Zsuzsová. Foto: TVNOVINY.sk

Poznáme ďalšie detaily z minulosti ženy, ktorá si mala objednať vraždu novinára Jána Kuciaka. Alena Zsuzsová pred rokmi kontaktovala podnikateľa a poslanca parlamentu Borisa Kollára. 

Šéf hnutia Sme Rodina nám potvrdil, že sa s ňou stretol a pomohol jej aj finančne. Zsuzsová mu vtedy na predaj ponúkala pozemky, pričom spomínala aj svoje kontakty na Mariána Kočnera. 

Obvinená Alena Zsuzsová z Komárna podľa našich informácií na sociálnej sieti v minulosti vystupovala pod prezývkou Ajka. Zhruba pred ôsmymi rokmi sa mala ozvať podnikateľovi Borisovi Kollárovi. 

„Napísala mi sms, omylom, tak som s ňou začal komunikovať,“ povedal Kollár. Ten hovorí, že sa s ňou stretol asi trikrát. Zsuzsová vždy prišla za ním, prosila si od neho peniaze pre svoju dcéru, poslanec ale tvrdí, že to preňho nebolo nič výnimočné, o pomoc ho žiadalo a žiada veľa ľudí.  

„Nejaké peniaze som jej dal. Pôsobila na mňa ako normálna žena, ktorá nevie uživiť decko. Nemal som pocit, že je nejaká kšeftárka, a odvtedy nič,“ pokračoval Kollár.

Pri stretnutiach Kollárovi údajne chcela dohodiť na predaj rôzne nehnuteľnosti, najmä pozemky. Spomínala, že ich ponúka aj iným ľuďom a vraj aj Mariánovi Kočnerovi. „Stále niečo ponúkala, spomínala Kočnera,“ hovoril ďalej Kollár.

V súvislosti s obvinenou Alenou Zsuzsovou sa meno kontroverzného podnikateľa Mariána Kočnera spomína viackrát, podľa našich informácií sa poznali veľmi dobre, mala mu údajne aj tlmočiť z taliančiny. A objavili sa aj informácie, že Kočner je krstným otcom jej dcéry. Podnikateľ to ale cez svojho obhajcu poprel. 

„Môj klient prehlasuje, že ako krstný otec je uvedený len na dvoch krstných listoch. Obe deti sú mužského pohlavia a dnes majú viac ako 30 rokov,“ reagoval Kočnerov advokát Martin Pohovej.

Kočner sedí vo väzbe pre kauzu miliónových zmeniek. Doteraz bol v Justičnom paláci v Bratislave, podľa Denníka N ho však začiatkom týždňa eskortovali do Leopoldova, či to má nejaký súvis s prípadom vraždy novinára je otázne. 

Obvinená Alena Zsuzsová žila v dome v Komárne od narodenia, na ulici ešte aj dnes stojí jej auto, susedia o nej veľa nevedia. 

Zsuzsová v minulosti figurovala vo firmách s viacerými Talianmi, aktuálne už ale podľa obchodného registra nepodniká, zrušila si aj živnosť. „Môj klient ďalej prehlasuje, že nikdy nevyužil žiadne tlmočnícke služby do talianskeho jazyka, nikdy nezamestnával žiadnu tlmočníčku a ani tlmočníka. Taktiež nikdy neobchodoval so žiadnymi talianskymi firmami. V meste Komárno bol len raz v živote, a to pred rokom 1989,“ vysvetľoval Pohovej.

Polícia ju  zatiaľ označuje za objednávateľku vraždy novinára, no hovoria o ďalších obvinených, takže Zsuzsová nemusí byť na vrchole reťazca.

Téme sa venovali Zuzana Ferenčáková a René Medzihradský

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce