08. 10. 2018 10:20 , článok bol aktualizovaný 08. 10. 2018 10:38 | BRATISLAVA/mm

Najlepšie nemocnice roka: Pozrite si TOP 10 rebríčky

Hodnotenie vypracoval inštitút INEKO.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR

Inštitút INEKO vybral najlepšie nemocnice pre tento rok. Hodnotil pri tom viacero kritérií za obdobie 2014-2017.

„Hodnotené nemocnice museli prejsť kvalifikačnými kritériami komplexnosti (poskytovanie zdravotnej starostlivosti v základných odbornostiach) a dostatočnej veľkosti vzorky pri sledovaných ukazovateľoch," píše inštitút na svojej stránke.

Nemocnice rozdelil do dvoch kategórií, štátne univerzitné a fakultné nemocnice a všeobecné nemocnice, pričom každá bola hodnotená samostatne.

V prvej kategórii sa najlepšie umiestnila Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosvelta v Banskej Bystrici. Za ňou nasleduje Fakultná nemocnica v Martine a Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku. Najhoršie spomedzi jedenástich nemocníc v tejto kategórii skončila Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach.

štatne.jpg
 

V druhej kategórii bolo hodnotených 34 nemocníc. Najlepšie sa umiestnila Ľubovnianska nemocnica, druhá skončila Nemocnica Košice - Šaca a tretia Nemocnica Poprad. Na poslednom mieste sa umiestnila Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach. Druhá od konca je nemocnice v Revúcej a najhoršiu trojicu uzatvára Nemocnica na okraji mesta v Partizánskom.

Zaujíma vás, ako dopadla vaša nemocnica? TU si môžete pozrieť kompletné výsledky.

všeobecne.jpg
 

Niektoré nemocnice sa do hodnotenia ani nedostali, lebo nespĺňali kvalifikačné kritérium.

nehodnotene.jpg
 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce