10. 10. 2018 15:04 , článok bol aktualizovaný 11. 10. 2018 11:47 | ŽILINA/TV Markíza, zg, TASR

Krajský súd poslal za mreže aj ďalších dvoch poľských cestných pirátov

K Marcinovi sa pridá Lukasz, ktorý šoféroval Mercedes a Adam na Ferrari.

Adam Szczublinski a Lukasz Kaminski.
Adam Szczublinski a Lukasz Kaminski. Foto: koláž TV Markíza/TASR
Lukasz Kaminski.
Lukasz Kaminski.
Adam Szczublinski.

Žilinský krajský súd dal za pravdu prokurátorovi a rozhodol, že Lukasz Kaminski (26) a Adam Szczublinski (27), ktorých vyšetrujú v súvislosti so smrteľnou nehodou na Orave, pôjdu za mreže.

Okresný súd v Dolnom Kubíne pôvodne prepustenie Szczublinskiho podmienil kauciou 20-tisíc eur, ktorú zložila jeho mama a nariadil mu dohľad mediačného probačného úradníka. Túto kauciu krajský súd tiež zrušil. Kaminskeho zas súd pôvodne pustil na slobodu

V súvislosti s konaním obvinených došlo k prekvalifikovaniu ich konania na úmyselnú formu všeobecného ohrozenia.
Lukaszovi a Adamovi hrozí 10 až 15 rokov za mrežami. Prokuratúra aj polícia opätovne vyzývajú svedkov, ktorí videli ich pirátsku jazdu, aby sa ozvali.

 

Pri náhaňačke troch luxusných áut zomrel 57-ročný Štefan. Kaminski šoféroval Mercedes, ktorý predbiehal ako prvý a stihol sa zaradiť ešte pred nehodou. Szczublinski sedel za volantom žltého Ferrari.

Tretí účastník nehody, Marcin Laskowski na Prosche, ostal po minulotýždňovom rozhodnutí za mrežami. Obvinili ho z trestného činu všeobecného ohrozenia s následkom smrti a hrozí mu 15 až 20 rokov vo väzení.

Vodiči v autách.
Vodiči v autách. Foto: TVNOVINY.sk
 

Čo sa stalo v osudnú nedeľu?

Tragická nehoda sa stala v nedeľu (30.10.) pred 12.00 h na ceste za Dolným Kubínom v smere do Oravského Podzámku. Poliak Lukasz Kaminski šoféroval Mercedes, za ním išiel Adam Szczublinski na Ferrari a Marcin Laskowski na Porsche Cayenne.

Priemerná rýchlosť Poliakov pri predbiehaní bola 218 km/h.

Obe vozidlá začali predchádzať pred nimi idúcu kolónu cez plnú čiaru. Mercedes sa stihol zaradiť. Následne vodič Porsche narazil do pred ním idúceho Ferrari, ktoré pribrzdilo a po náraze sa vrátilo do svojho jazdného pruhu. Vodič Porsche sa už nestačil zaradiť do svojho jazdného pruhu a čelne sa zrazil s oproti idúcim osobným autom Škoda Fabia.

Auto so slovenskou ŠPZ viedol 57-ročný Štefana z Oravského Podzámku. Pri čelnej zrážke utrpel ťažké zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Zranenia mali aj jeho 50-ročná spolujazdkyňa a 21-ročný spolujazdec. Škodu predbežne vyčíslili na 35 500 eur.

Pozrite si jazdu troch poľských vodičov.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce