16. 10. 2018 07:59 , článok bol aktualizovaný 16. 10. 2018 16:38 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAKA zasahovala u Mariana Kočnera: Po domovej prehliadke ho previezli naspäť do Leopoldova

Podľa našich informácií zásah polície súvisel s vraždou novinára Jána Kuciaka.

Marian Kočner v policajnom aute
Marian Kočner v policajnom aute Foto: TV Markíza
Zásah NAKA
Razia NAKA
Zásah NAKA

U Mariana Kočnera bolo dnes rušno. Desiatky elitných policajtov z Národnej kriminálnej agentúry prehľadávali jeho nehnuteľnosti a firmy. Podľa informácií televízie Markíza súviseli tieto razie s vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. A kontroverzný podnikateľ bol pri tom. Vytiahli ho z leopoldovskej cely.

Kočnera previezli pred jednu z jeho nehnuteľností do obce Bernolákovo krátko po siedmej hodine ráno. Na domových prehliadkach sa vraj zúčastniť nechcel, a preto zostal v aute.

Cez tmavé sklá bolo vidieť, ako komunikuje s policajtmi. Do domu si odskočil len na 10 minút. Mal nepriestrelnú vestu a na rukách putá.

Potom znova vošiel do auta v sprievode ozbrojených mužov. Ani na sekundu nezdvihol zrak.

„Dnes prebiehajú domové prehliadky viacerých priestorov u konkrétnej osoby v súvislosti s násilnou trestnou činnosťou, no viac informácií nie je možné poskytnúť, uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Podľa našich zistení súviseli razie priamo s vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Približne o 10.30 h bolo z domu počuť zvuky karbobrúsky. Otvárali trezor Mariana Kočnera. Bol tu aj profesionálny zámočník, ktorý mal rôzne nástroje.

„Bol to dobrý trezor, ale štandard. Dlho ste nepílili...nie, administratíva trvala dlhšie, môžem vám povedať. Robím núdzové otváranie, to vám môžem povedať, kde je ohrozenie života, zdravia a majetku v spolupráci s bezpečnostnými zložkami," povedal odborník na zámočníctvo.

Čo presne v trezore hľadali a či to aj našli, zatiaľ nepovedali. V dome ale bolo rušno, kriminalistickí technici zabezpečovali stopy.

Kontroverzného podnikateľa na iné miesta policajti nevzali. Krátko pred 11.30 h sa auto, v ktorom sedel, pohlo. Pred novinármi sa snažil ukryť tvár. Policajti ho odviezli naspäť do leopoldovskej väznice.

Policajti z Národnej protizločineckej jednotky boli naraz vo viacerých nehnuteľnostiach a firmách Mariana Kočnera. Z tých mediálne známych prehľadali bytovku Bonaparte aj Five Stars residence. Boli aj v dome na Kolibe.

V tejto chvíli podľa našich informácií, obvineniu v súvislosti s vraždou novinára a jeho partnerky, nečelí.

Pozrite si reportáž redaktorov TV Markíza Zuzany Ferenčákovej a Michala Hečka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce