21. 10. 2018 13:15 , článok bol aktualizovaný 21. 10. 2018 18:03 | SKALICA/TV Markíza

Schizofrenický syn ťažko znášal matkin nový vzťah, 44-krát ju bodol

Miroslav je teraz pod dohľadom odborníkov na psychiatrii v Trnave a strážený. Či útok bol následkom jeho ochorenia určia znalci z odboru psychiatrie.

Bytovka v Skalici.
Bytovka v Skalici. Foto: TV Markíza

Krvavá dráma v osemposchodovom obytnom dome na Skalickom sídlisku. Syn tam nožom zaútočil na svoju 77-ročnú mamu. Tá vo veľmi vážnom stave bojuje o život v miestnej nemocnici.

Miroslav (56) podľa našich informácii zaútočil na mamu chvíľu potom, čo vstala z postele. Najprv sa hádali a potom vzal do ruky nôž. Žena má na tele 44 bodnorezných rán. Najviac v oblastí hrudníka.

Ráno o šiestej sa z garsónky na treťom poschodí ozýval mimoriadne veľký krik. Viacerí susedia telefonovali na políciu. Po mestských policajtoch prišla na miesto kriminálka.

Do bytu sa polícia dostať nemohla. Podozrivý muž im nechcel otvoriť dvere, tak ich museli hasiči vyvaliť. Údajného útočníka policajti spacifikovali a ženu našli v kaluži krvi. Len čo Antónii poskytli zdravotníci prvú pomoc, záchranka ju previezla do nemocnice. Ihneď ju museli operovať.

Susedia nám povedali, že Miroslava poznajú ako muža, ktorý sa správal zvláštne. Starala sa o neho mama a istý čas bol vraj v zariadení pre duševne chorých v Česku.

Podľa našich informácii mohla byť motívom incidentu hádka pre peniaze alebo žiarlivosť. Po smrti manžela si vraj jeho mama našla známosť v domove dôchodcov. Miroslav trpí schizofréniou, matkine priateľstvo údajne znášal ťažko.

Miroslav je teraz pod dohľadom odborníkov na psychiatrii v Trnave a strážený. Či útok bol následkom jeho ochorenia určia znalci z odboru psychiatrie.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce