22. 10. 2018 08:46 , článok bol aktualizovaný 22. 10. 2018 10:46 | DUNAJSKÁ STREDA/kacs

Polícia hľadá svedkov, ktorých ošetroval falošný lekár. Pacientom predpisoval aj lieky

Ordinoval na juhu Slovenska.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Polícia vyšetruje ďalšieho falošného lekára. Preveruje prípad, kedy mal muž ordinovať ako lekár v zariadení s názvom Relax Epicentrum v Dunajskej Strede. Muž sa mal tejto činnosti venovať minimálne od marca 2018 do augusta. Pacientom, ktorí ho navštívili, mal poskytovať zdravotnú starostlivosť a vykonávať diagnostiku na zdravotníckych prístrojoch. Pacientom mal údajne predpisovať a predávať výživové doplnky a lieky, informuje polícia na svojom Facebooku.

Trnavský samosprávny kraj vykonal previerku osoby. Úradníci zistili, že zariadenie a lekár neboli registrovaní a osoba nemala oprávnenie poskytovať lekársku starostlivosť. Polícia preveruje konanie muža ako podozrenie z trestných činov poškodenie zdravia, ohrozenia zdravia nepovolenými liekmi, liečivami a zdravotníckymi pomôckami a vo veci prečinu podvodu.

Polícia sa obracia na občanov, návštevníkov a pacientov, ktorí prišli s uvedeným lekárom do kontaktu, aby akékoľvek informácie k prípadu poskytli bezodkladne polícii.

Na praktiky lekára upozornil Reflex

Redaktorka Reflexu Miroslava Ondrejčíková pravidelne upozorňuje na nekalé praktiky obchodníkov, tzv. šmejdov. Reportáž o spomínanom falošnom lekárovi priniesla ešte v auguste a tejto problematike sa venuje aj ďalej. Pozrite si spomínanú reportáž:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce