23. 10. 2018 12:32 , článok bol aktualizovaný 23. 10. 2018 19:26 | TRENČÍIN/TASR, TV Markíza

Polícia obvinila dve lekárky z usmrtenia Ninky (†6)

Rodičia priviezli dievčatko na detskú pohotovosť do Trenčína s podozrením na brušnú chrípku. Na druhý deň v Bratislave Ninka zomrela.

Ninka.
Ninka. Foto: TV Markíza

Policajný vyšetrovateľ trenčianskej krajskej polície obvinil dve lekárky z usmrtenia Niny Chuchelovej (+6) v dôsledku jej hospitalizácie vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne.

„Obvinené (48 a 31 rokov) mali ako ošetrujúce lekárky Fakultnej nemocnice v Trenčíne porušením dôležitých povinností vyplývajúcich z ich zamestnania zanedbať zdravotnú starostlivosť pri ošetrovaní hospitalizovanej maloletej pacientky N. CH.," uviedla pre tvnoviny trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Vyšetrovanie tohto prípadu naďalej trvá. „Viac informácií budeme môcť poskytnúť po ukončení vyšetrovania," dodala Antalová.

Fakultná nemocnica sa k prípadu nechce vyjadrovať, keďže sú zatiaľ obvinené lekárky a nie nemocnica.

Zomrelo 6-ročné dievčatko od smädu?

Polícia začala náhlu smrť Ninky znovu vyšetrovať. Rodičia si myslia, že dievčatko tu mohlo ešte byť, keby lekári pred piatimi rokmi počúvali, čo im hovoria. Na detskú pohotovosť do Trenčína ju priviezli s podozrením na brušnú chrípku. Na druhý deň v Bratislave zomrela.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce