24. 10. 2018 14:51 | BRATISLAVA/TASR

Bookmakeri favorizujú v Bratislave Valla, v Košiciach Polačeka

Ľudia doteraz vsadili na favoritov asi 43-tisíc eur.

Bookmaker Pavol Boško a Václav Sochor (vľavo).
Bookmaker Pavol Boško a Václav Sochor (vľavo). Foto: TASR

Favoritom novembrových komunálnych volieb je spomedzi kandidátov na primátorov krajských miest podľa bookmakerov stávkovej kancelárie v Bratislave Matúš Vallo a v Košiciach Jaroslav Polaček. V Prešove je to Andrea Turčanová, v Žiline Peter Fiabáne, v Trnave Peter Bročka, v Trenčíne Richard Rybníček, v Nitre Jozef Dvonč a v Banskej Bystrici Ján Nosko.

Zástupcovia stávkovej kancelárie o tom informovali v stredu (24. 10.) v Bratislave s tým, že už prijali 1 000 tiketov a celkový vklad je na úrovni zhruba 43-tisíc eur.

Bratislavský boj

V Bratislave to podľa bookmakera Pavla Boška spočiatku vyzeralo na vyrovnaný súboj medzi kandidátmi, a to súčasným primátorom Ivom Nesrovnalom, Václavom Mikom, Matúšom Vallom a Jánom Mrvom.

"Vyrovnaný súboj sa postupne podľa vkladov klientov vyvinul tak, že v súčasnosti najväčším favoritom je Matúš Vallo s kurzom 1,9 a mal by to byť tesný súboj s Václavom Mikom, ktorý má kurz 3,0," spresnil Boško. Mrva s kurzom 4,5 je podľa neho už viac v závese a Nesrovnal s kurzom 13,0 na konci spomedzi štyroch favorizovaných kandidátov na primátora v Bratislave.

Jasní favoriti

Jasní favoriti volieb sú podľa Bošku v Banskej Bystrici, Trenčíne a v Trnave. Tu nepredpokladajú väčší súboj.

V Banskej Bystrici má kandidát Nosko kurz 1,02, nasledujú Igor Kašper s kurzom 12,00 a Peter Peuker i Jozef Sásik obaja s kurzom 45.

V Trnave má Bročka kurz 1,02 a za ním nasledujú s kurzom 23,0 Marián Galbavý a s kurzom 25,0 Igor Válek.

V Trenčíne je podľa Boška favoritom Richard Rybníček s kurzom 1,01. Za ním sú kandidáti Danica Birošová, Miloš Mičega a Ľubomír Žabár, všetci s kurzom 25,0.

Vyrovnanejšie súboje

"Zaujímavejšie to bude v Nitre. Kandiduje tam dlhoročný primátor Dvonč a je otázne, či dokáže obhájiť svoju pozíciu. Má tam podľa záujmu klientov jedného vážneho súpera - Mareka Hattasa," povedal Boško. Dvonč má kurz 1,45, Hattas 5,80 a za nimi nasleduje kandidát Ján Greššo s kurzom 10,0.

"Veľmi otvorený súboj je v Prešove. Tam by to malo byť medzi súčasnou primátorkou Turčanovou (kurz 1,70) a Pavlom Hagyarim (kurz 3,20)," spresnil bookmaker s tým, že stávkari favorizujú súčasnú primátorku. Tretím v poradí je v Prešove kandidát Richard Drutarovský s kurzom 10,0.

V Žiline to podľa stávkovej kancelárie vyzerá na volebný súboj medzi Petrom Fiabánem (kurz 1,65) a Patrikom Gromom (kurz 2,70). Za nimi nasleduje kandidát Martin Kapitulík (kurz 7,0).

"Zaujímavé je to v Košiciach. Kandiduje tu Jaroslav Polaček, ktorý mal nedávno veľkú kauzu. Tá však v rámci stávok nemala nejaký vplyv a favorizovaný je práve Polaček s kurzom 1,85," podotkol Boško. Za Polačekom nasledujú podľa stávkovej kancelárie kandidáti Alena Bašistová (kurz 7,0), Milan Lešňák i Martin Petruško (obaja s kurzom 8,0).

Ako tieto tipy nakoniec dopadnú, rozhodnú voliči v komunálnych voľbách v sobotu 10. novembra.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce