24. 10. 2018 15:56 , článok bol aktualizovaný 24. 10. 2018 17:15 | ŽILINA/tvnoviny.sk

Aj tretí Poliak ostáva za mrežami. Súd zamietol jeho sťažnosť voči väzbe

Pri nehode pri Dolnom Kubíne šoféroval Porsche Cayenne.

Marcin Laskowski.
Marcin Laskowski. Foto: TV Markíza

Poliak Marcin Laskowski, ktorý bol účastníkom tragickej dopravnej nehody pri Dolnom Kubíne, ostáva naďalej za mrežami. Senát žilinského krajského súdu zamietol jeho sťažnosť voči zobratiu do väzby z dôvodu obavy v pokračovaní v trestnej činnosti. Pri nehode šoféroval auto Porsche Cayenne, ktoré sa čelne zrazilo s oproti idúcou Fabiou.

Ako informoval hovorkyňa tohto súdu Lenka Belavá senát sťažnosť zamietol ako nedôvodnú. Laskowskeho obvinili z trestného činu všeobecného ohrozenia s následkom smrti a hrozí mu 15 až 20 rokov za mrežami.

 
 

Ďalší dvaja účastníci naháňačky Adam Szczublinski a Lukasz Kaminski skončili  sú tiež za mrežami.

Čo sa stalo v osudnú nedeľu?

Tragická nehoda sa stala v nedeľu (30. 10.) pred 12.00 h na ceste za Dolným Kubínom v smere do Oravského Podzámku. Poliak Lukasz Kaminski šoféroval Mercedes, za ním išiel Adam Szczublinski na Ferrari a Marcin Laskowski na Porsche Cayenne.

Priemerná rýchlosť Poliakov pri predbiehaní bola 218 km/h.

Obe vozidlá začali predchádzať pred nimi idúcu kolónu cez plnú čiaru. Mercedes sa stihol zaradiť. Následne vodič Porsche narazil do pred ním idúceho Ferrari, ktoré pribrzdilo a po náraze sa vrátilo do svojho jazdného pruhu. Vodič Porsche sa už nestačil zaradiť do svojho jazdného pruhu a čelne sa zrazil s oproti idúcim osobným autom Škoda Fabia.

Auto so slovenskou ŠPZ viedol 57-ročný Štefana z Oravského Podzámku. Pri čelnej zrážke utrpel ťažké zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Zranenia mali aj jeho 50-ročná spolujazdkyňa a 21-ročný spolujazdec. Škodu predbežne vyčíslili na 35 500 eur.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce