30. 10. 2018 19:08 | DUNAJSKÁ STREDA/TV Markíza

Mafiánskeho hrobára z Dunajskej Stredy obvinili z ďalšieho zločinu. Hrozí mu doživotie

Väz mu zlomila vlastná manželka.

Lehel Horváth.
Lehel Horváth. Foto: TV Markíza

Na jeho pozemku našli niekoľko mŕtvol, no trestu sa vždy vyhol. Mafiánskemu hrobárovi z okolia Dunajskej Stredy zlomil väz až útok na vlastnú manželku. Teraz ho už neochránili ani svedectvá proti vlastným. Vyšetrovateľ a prokurátor stratili trpezlivosť a obvinili ho z ďalšieho zločinu.

Lehel Horváth podľa obvinenia zaútočil na manželku spolu so synom ešte v marci. Mali ju zbiť a potom podhodiť levovi.

Najskôr Lehela Horvátha a jeho syna obvinili z ublíženia na zdraví a nebezpečného vyhrážania. Vyšetrovateľ najnovšie zmenil právnu kvalifikáciu u oboch na vraždu v štádiu pokusu. Pre mafiánskeho hrobára je to hrozba doživotného trestu. Pred týmto incidentom mali mnohí pocit, že je nepostihnuteľný. Za ostatné zločiny mal totiž až dovtedy dočasne odložené obvinenia.

Pracoval pre dunajskostredské podsvetie - takzvanú skupinu sátorovcov. Mal sa podieľať na štyroch úkladných vraždách. Medzi obeťami boli aj ich vlastní - Andreja Reisza podľa výpovedí pomleli v mlynčeku, šéfa skupiny Ľudovíta Sátora zastrelili a zakopali nevedno kam.

Sátora údajne najskôr zakopali práve u Lehela Horvátha. Potom jeho pozostatky previezli. V tejto súvislosti prehľadávali aj pozemok ďalšieho muža, ktorého súdia za členstvo v zločineckej skupine. No po Sátorovi niet ani stopy a nevie to vraj ani Lehel Horváth.

Mafiánsky hrobár však policajtom ukázal aj ďalšie dva hroby. Ležali v nich dvaja muži. Gellért Lelkes a Ján Dubány - označovali ich za biele kone. Jedného vraj škrtili. Zmizli ešte v roku 2008.

Lehel Horváth dostal prezývku hrobár práve preto, že na svojom pozemku bývalého družstva zakopával obete vrážd do hlbokých jám pomocou bagra.

Aj tento prípad ukazuje, aký je osud mafiánov vrtkavý. Môžu si roky užívať beztrestnosť, lebo ich svedectvá práve potrebujú. No ak sa nepoučia, skončia presne tam, kde ich kumpáni - vo väzení s maximálnym stupňov stráženia a mnohí aj do konca života.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce