02. 11. 2018 06:46 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Čaká nás mimoriadne teplý týždeň, Martin na bielom koni nepríde

Podľa meteorológa Iľka je dôvodom to, že tieto teploty zodpovedajú letným mesiacom.

Tento týždeň nás čaká pekné počasie.
Tento týždeň nás čaká pekné počasie. Foto: TASR

Teplé počasie nás neopustí ani najbližšie dni, a tak nás čaká mimoriadne teplý víkend. Podľa predpovede SHMÚ nemá takmer vôbec pršať, meteorológovia očakávajú dážď a prehánky ojedinele.

V piatok (2. 11.) sa cez deň bude teplota pohybovať od 16 do 21 stupňov, vietor bude slabý a teplý. Maximálna rýchlosť bude 25 km/h, a to iba na Orave a Zemplíne.

V prvú novembrovú sobotu (3. 11.) bude rovnaká teplota ako v piatok. Bude však oblačno až zamračené, ráno bude niekde hmly. V noci sa bude pohybovať od 14 do 9 stupňov, v údoliach bude chladnejšie a bude pršať.

V nedeľu (4. 11.) bude teplejšie ako v piatok, teplota by mala vystúpiť od 17 do 22 stupňov, bude polojasno až oblačno, ale veľmi teplo. Dôvodom oteplenia je to, že z Poľska a nad Bielorusko sa premiestni tlaková výš a po jej zadnej strane k nám bude od juhovýchodu prúdiť veľmi teplý vzduch, píše SHMÚ na svojom web.

A čo nás čaká najbližších 10 dňom vám povie meteorológ Jozef Iľko. Podľa neho nás čaká veľmi teplé počasie, zmenu očakáva až v druhej polovici budúceho týždňa. Tvrdí, že tieto teploty zodpovedajú letným mesiacom a Martin na bielom koni nepríde.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce