09. 11. 2018 17:00 | SPIŠSKÁ NOVÁ VES/TV Markíza

Igor sa vyhrážal prokurátorke smrťou. Chcel ísť za mreže, ona ho tam neposlala

Muža zo Závadky pri Gelnici teraz stíhajú vo väzbe.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TVNOVINY.sk

Bieda a chudoba môže priviesť niektorých ľudí k nepochopiteľným činom. Zdá sa, že boli motívom aj pre Igora z obce Závadka. V listoch sa vyhrážal smrťou okresnej prokurátorke v Spišskej Novej Vsi.

Igora (44) prokurátor obvinil z prečinu útoku na verejného činiteľa. Stíhajú ho vo väzbe.

„Poslal z Berlína najmenej 26 listových zásielok prokurátorke Okresnej prokuratúry v Spišskej Novej Vsi. V týchto zásielkach uvádzal hanlivé a vulgárne výroky na jej adresu a tiež sa jej vyhrážal zabitím," uviedol hovorca Krajskej prokuratúry Košice Milan Filičko. 

Igor žil so svojou 15-člennou rodinnou v domčeku na Závadke v okrese Gelnica. Podľa jednej z verzií Igor konal tak ako konal, pretože sa v minulosti chcel dostať do väzenia, ale prokurátorka mu to neumožnila. 

„Prokurátorka na súde v trestnej veci nenavrhla nepodmienečný trest odňatia slobody," pokračoval Filičko.

„Nemá kde ísť, nemá kde sa nachádzať. Kvôli tomu chcel ísť do väzenia, žeby mal kde spať, žeby mal čo jesť," hovorili obyvatelia osady v Závadke.

„Na návrh prokurátora bol vzatý do väzby pre obavu, že by ušiel alebo by sa skrýval a tiež pre obavu, že by pokračoval v trestnej činnosti. Obvinený proti rozhodnutiu súdu sťažnosť nepodal," dodal Filičko.

 


VIAC Z Domáce