Live
Sledujte NAŽIVO: Prísnejšie opatrenia začnú platiť od 1. októbra. Definitívne sa o nich rozhodne v pondelok
Sledujte tu
11. 11. 2018 01:46 , článok bol aktualizovaný 11. 11. 2018 04:05 | ŽILINA/TASR, TV Markíza

Novým primátorom Žiliny sa stal Peter Fiabáne

Informoval o tom na základe neoficiálnych výsledkov z 90 percent okrskových komisií.

Peter Fiabáne reaguje na priebežné výsledky volieb.
Peter Fiabáne reaguje na priebežné výsledky volieb. Foto: TASR

Primátorom mesta Žilina bude 55-ročný Peter Fiabáne, nezávislý kandidát s podporou OĽaNO, SaS, Sme rodina, Nova, Progresívne Slovensko, OKS, Šanca. V sobotňajších komunálnych voľbách zvíťazil spomedzi siedmich kandidátov. Vyplýva to zo zápisnice, ktorú zverejnila mestská volebná komisia na internetovej stránke mesta Žilina.

Peter Fiabáne získal 13.876 hlasov (48,06 percenta) z 28.872 platných hlasov. Volebná účasť v Žiline dosiahla 41,30 percenta.

"Pre mňa je obrovský záväzok a zodpovednosť, aby som nesklamal dôveru, ktorú som dostal. Ďakujem všetkým Žilinčanom, že prišli voliť. Teším sa na ďalšie dni, pretože pre mňa osobne budú znamenať maximum úsilia, aby v našom meste zavládol väčší pokoj, radosť, spokojnosť zo života. Aby naše mesto nabralo nový dych a aby sme sa stali mestom, na ktoré budeme hrdí. Kde budeme radi žiť, budeme sa radi vracať a o ktorom sa bude na Slovensku často v dobrom hovoriť," povedal Fiabáne po ohlásení víťazstva.

"Strašne mi záležalo na tom, aby tí ľudia, ktorí pre mňa za posledné mesiace urobili obrovský kus roboty od rána do večera, na úkor svojich rodín, na úkor svojho voľného času, aby sme vyhrali, lebo len vtedy to dáva zmysel. Čakal som, či dostanem odpoveď na to, či naše mesto dospelo a či príjme síce nie dokonalého a ideálneho kandidáta akým som ja, ale príjme ma ako človeka takého aký som. A neprijme tú nenávisť tú žlč a to všetko škaredé, s ktorým sme boli konfrontovaní posledné dni a týždne," pokračoval.

Za dôležitú považuje aj spoluprácu s novým poslaneckým zborom. "Mojou prvou úlohou je sa s nimi stretnúť a rozprávať sa. Povedať si, skúsme dať nabok všetko to, čo bolo zlé. A skúsme sa baviť o tom, čo vieme spoločne urobiť pre toto mesto. Odchádzam zo zastupiteľstva ako poslanec, ktorý ho nerozdeľoval. Dokonca tvrdím, že som hľadal v zastupiteľstve vždy nejaký kompromis. Považujem to za svoju silnú stránku, vedieť robiť kompromisy, vedieť počúvať a hľadať riešenia," dodal Fiabáne.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce