11. 11. 2018 02:51 , článok bol aktualizovaný 11. 11. 2018 07:34 | NITRA/TASR

Novým primátorom Nitry bude Marek Hattas

Dvonč prijal svoju porážku športovo.

Kandidát na primátora Nitry Marek Hattas.
Kandidát na primátora Nitry Marek Hattas. Foto: TASR

Novým primátorom Nitry sa stal 31-ročný Marek Hattas. Z celkového počtu 29.289 platných hlasovacích lístkov odovzdaných pre voľby primátora, získal 12.385 hlasov, čo predstavuje podiel 42,28 percenta, informovala mestská volebná komisia v Nitre. Na post primátora kandidoval ako nezávislý. Hattas vystrieda vo funkcii Jozefa Dvonča, ktorý priznal svoju porážku a zablahoželal víťazovi. 

Dvonč prijal svoju porážku športovo. "Je to v pohode, treba vidieť realitu. Osobne som si myslel, že by sa to dalo ešte raz zvládnuť, pretože máme za sebou veľmi dobré projekty a veľa vecí sme urobili. Odchádzam s čistým svedomím, úplne vyrovnaný a verím, že v Nitre neostane tak, aby sa nepokračovalo v dobrých veciach," reagoval na svoju prehru Dvonč. 

Podľa vlastných slov si počká na výsledok volieb na poslancov. "O mnohých veciach rozhoduje zastupiteľstvo, uvidím, aké bude ďalšie nazeranie na mesto," skonštatoval.
Dvonč stál na čele mesta tri volebné obdobia od roku 2006. V tohtoročných komunálnych voľbách bol nominantom strany Smer-SD a SNS. 

Počítačový analytik Marek Hattas je zakladateľom a riaditeľom kultúrneho centra Hidepark. Jeho prvými krokmi vo funkcii primátora budú vymenovanie hlavného architekta, hĺbkový audit zmlúv, vymenovanie odborníkov do komisií na základe spoločenského konsenzu, skonštatoval.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce