11. 11. 2018 02:48 | TRNAVA/TASR

Peter Bročka obhájil v Trnave post primátora

Povedal, že v predvolebnom boji jeho zoskupenie nezávislých poslancov Za lepšiu Trnavu nemalo ani jeden bilbord.

Peter Bročka.
Peter Bročka. Foto: TASR

Podľa neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb v Trnave predbežne vedie súčasný primátor Peter Bročka. Podľa hovorcu radnice Pavla Tomašoviča je spracovaná približne polovica okrskových zápisníc. Bročka by mal svoj post obhájiť v konkurencii šiestich protikandidátov. Poďakoval všetkým voličom, podľa jeho slov u nich zavážilo, ako sa mesto posunulo v uplynulých štyroch rokoch dopredu.

"Teší ma, že Trnavčania ocenili výsledky našej práce. Vidíme, ako sa zmenilo vnímanie Trnavy a že sme akýmsi vzorom, bránou k zmene politickej kultúry na Slovensku,” povedal Bročka. Nasledujúce kroky podľa neho budú závisieť od zloženia budúceho zastupiteľstva. "Pretože je pekné byť primátorom, ale je ťažké, ak nemá podporu v zastupiteľstve," povedal Bročka.

Na otázku, na čo sa zameria v novom volebnom období, uviedol, že nebude vyberať jednotlivé kroky, "ale určite to bude komplexný rozvoj mesta, aby sme sa dostali na špicu aj v iných oblastiach, ako sme doteraz”. 

Povedal, že v predvolebnom boji jeho zoskupenie nezávislých poslancov Za lepšiu Trnavu nemalo ani jeden bilbord, ani jeden city light. "Mali sme plagáty a niekoľko typov letákov," dodal.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce