14. 11. 2018 11:34 | BRATISLAVA/zg

Prichádza výrazné ochladenie. Budúci týždeň by malo snežiť už aj v Bratislave

Najchladnejšie bude v utorok a v stredu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Je polovica novembra, ale počasie stále nezodpovedná predposlednému mesiacu v roku. No všetko sa koncom týždňa zmení a podľa meteorológa Jozefa Iľka sa skutočne počasie vráti do normálu. Čakajú nás poriadne chladné rána a noci, pretože cez Slovensko prešiel studený front.

Vo štvrtok (15. 11.) si ešte užijeme jasné alebo polojasné počasie. Teploty sa podľa shmu.sk budú ešte pohybovať od 7 do 12, na Orave, Liptove a Spiši okolo 5 stupňov. Počasie sa výrazne nezmení ani v piatok (16. 11.), teploty budú nižšie iba o stupeň oproti predchádzajúcemu dňu.

Prvý deň víkendu, v sobotu (17. 11.), sa už ochladí, cez deň bude od 3 do 9 stupňov, v noci sa bude teplota pohybovať od bodu mrazu do -5 stupňov, niekde bude o dva stupne menej.

Výraznejšie ochladenie nastúpi v nedeľu (18. 11.) cez deň, kedy meteorológovia predpokladajú od 0 do 6 stupňov, v noci má byť od -1 do -7 stupňov. Spočiatku bude polooblačno až oblačno, postupne sa zamračí. Miestami na horách má snežiť alebo bude padať dážď so snehom, v nížinách má iba pršať.

Rovnaké počasie má byť aj pondelok (19. 11.), na horách má dokonca snežiť. Iľko predpokladá, že najchladnejšie dni nás čakajú v utorok (20. 11.) a stredu (21. 11.).

Dlhodobá predpoveď počasia.
Dlhodobá predpoveď počasia. Foto: Reprofoto imeteo.sk
 

Podľa dlhodobej predpovede portálu imeteo.sk má na budúci týždeň snežiť, dokonca až štyri dni. Denné teploty by sa mali od polovice týždňa pohybovať od 3 do 6 stupňov.

Aj podľa portálu yr.no sneženie príde na budúci týždeň. V Bratislave má slabo snežiť v stredu, v Košiciach dokonca už v nedeľu.

Predpoveď podľa Iľka na desať dní.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce