15. 11. 2018 19:12 | BRATISLAVA/TV Markíza

Danko prehodil zodpovednosť za svoju rigoróznu prácu na Smer a Most

O jeho zotrvaní vo funkcii predsedu NR SR rozhodnú koaliční poslanci, ktorí v podstate budú hlasovať aj o možnom páde vlády.

Predseda NR SR Andrej Danko.
Predseda NR SR Andrej Danko. Foto: TASR

Rigorózna práca predsedu parlamentu je zrejme plagiát. Zistili to novinári, ktorí porovnávali text Andreja Danka s ďalšími publikáciami. Rigorózka vyzerá ako kompilát piatich učebníc, z ktorých autor okopíroval celé state bez toho, aby ich citoval.

Viac nájdete v reportáži Gabriely Kajtárovej

 

Dankova rigorózna práca otriasa politickou scénou. Rozdelila aj strany vládnej koalície. Ak Andrej Danko neodstúpi sám, v parlamente sa bude hlasovať o jeho odvolaní.

Viac nájdete v reportáži Tomáša Veleckého

 

Podvečer sa napokon vyjadril aj samotný Andrej Danko

Slovenská národná strana (SNS) podporí otvorenie schôdze Národnej rady SR, na ktorej sa chce opozícia pokúsiť odvolať predsedu parlamentu Andreja Danka. Oznámil to Danko na štvrtkovom brífingu v parlamente. Šéf parlamentu chce, aby poslanci povedali, či mu dôverujú alebo nie.

O podporu otvorenia schôdze požiada aj svojich koaličných partnerov. "Chcem, aby bola prejavená dôvera alebo nedôvera v moju osobu, a to aj ako predsedu parlamentu, ale aj koaličného partnera," vyhlásil Danko. Priznáva, že dôvera v koalícii je naštrbená.

"Nezostáva mi nič iné, len na najbližšej schôdzi sa opäť o dôveru uchádzať. Bez koaličnej dôvery sa vládnuť a pracovať nedá," zdôraznil Danko.

Opakuje, že svoju rigoróznu prácu robil s najlepším vedomím a svedomím. "V súlade s vtedy platnými právnymi predpismi a technickými možnosťami vtedajšej doby," doplnil. Danko verí, že stále žijeme v právnom štáte, a že novinový článok či facebookový status nemôžu človeka bezdôvodne obviniť, odsúdiť a popraviť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce