20. 11. 2018 11:25 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Rebríčky základných a stredných škôl: Tu dosahujú žiaci najlepšie výsledky

Rebríčky škôl nehodnotia kvalitu školy, ale informujú o výsledkoch žiakov.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: shutterstoc.com

Ak hľadáte vhodnú školu pre vaše dieťa a neviete si vybrať spomedzi viacerých možností alebo máte doma žiaka, ktorý chodí do školy a radi by ste vedeli viac o výsledkoch jej žiakov, tieto informácie vás určite budú zaujímať.

INEKO zverejnilo vylepšené rebríčky základných a stredných škôl. Doplnili ich o aktuálne údaje o výsledkoch žiakov v celoštátnych testovaniach piatakov a deviatakov na ZŠ a tiež výsledky absolventov SŠ v externej časti maturitných skúšok, pričom novinkou je pridanie výsledkov z cudzích jazykov na úrovni C1 (v predmetoch anglický a nemecký jazyk).

Pre spresnenie - maturovať na tejto úrovni sa začalo iba nedávno (v šk. roku 2016/17). Tento rok prebehla maturita na úrovni C1 druhýkrát a to bol dôvod, aby získané výsledky zaradili na portál ako plnohodnotný ukazovateľ.

Po aktualizácii rebríčkov sa na celoslovenskej úrovni medzi základnými školami opäť najlepšie umiestnila Základná škola na Krosnianskej 4 v Košiciach. Nasleduje ZŠ Kollárova 2, Svätý Jur a najlepšiu trojicu dopĺňa Základná škola T. J. Moussona 4, Michalovce.

Najlepšie základné školy.
Najlepšie základné školy. Foto: TVNOVINY.sk
 

Medzi strednými odbornými školami obhájili prvé dve miesta Obchodná akadémia v Trnave (Kukučínova 2) a SPŠ elektrotechnická na Plzenskej ul. v Prešove. Na tretie miesto postúpila Spojená škola na Slančíkovej v Nitre.

Najlepšie stredné odborné školy.
Najlepšie stredné odborné školy. Foto: TVNOVINY.sk
 

Napokon, pri gymnáziách je na prvom mieste Škola pre mimoriadne nadané deti - Gymnázium na Teplickej 7 v Bratislave. Nasledujú Gymnázium Jura Hronca (Novohradská) v Bratislave a Gymnázium sídliace na Poštovej 9 v Košiciach.

Najlepšie gymnáziá.
Najlepšie gymnáziá. Foto: TVNOVINY.sk
 

Nedostala sa vaša škola do TOP 10? Ako v hodnotení dopadla nájdete TU!

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce