21. 11. 2018 13:41 , článok bol aktualizovaný 21. 11. 2018 14:15 | TRNAVA/TASR

Trnavská župa žaluje Čistý deň

Dôvodom je, že zariadenie jej odmieta vrátiť budovu a pozemky.

Čistý deň.
Čistý deň. Foto: TASR

Trnavský samosprávny kraj podal žalobu na zariadenie Čistý deň v Galante. Dôvodom by malo byť, že podľa samosprávy budovu a pozemky, ktoré Čistý deň užíval na základe zmluvy, zariadenie odmieta kraju vrátiť.

Jaroslav Vacek z odboru komunikácie úradu ďalej informoval, že z tohto dôvodu poslal zariadeniu výzvu na vypratanie nehnuteľností. Župa sa domáha jej vypratania súdnou cestou.

"Zariadenie Čistý deň užíva náš majetok bez akéhokoľvek právneho titulu a týmto obmedzuje aj naše právo vlastniť majetok, ktoré je garantované ústavou. Spomínanú budovu chceme používať na poskytovanie sociálnych služieb pre obyvateľov kraja. Našim zámerom bolo dohodnúť sa so zariadením a chceli sme sa vyhnúť tejto žalobe. Keďže zariadenie na túto našu snahu nereagovalo, sme nútení záujmy župy chrániť súdnou cestou," vysvetlil riaditeľ kancelárie predsedu samosprávneho kraja Peter Markovič.

Kraj si ešte začiatkom novembra prevzal od organizácie Čistý deň inú budovu a pozemky, ktoré organizácia užívala na základe nájomnej zmluvy.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce