23. 11. 2018 09:27 , článok bol aktualizovaný 23. 11. 2018 10:55 | TRNAVA/tvnoviny.sk

Vlček dostal za únos exmanželky Andrey 12 rokov za mrežami

Policajti našli aj ďalších mužov, ktorí mali Vlčekovú uniesť spred škôlky v Hlohovci.

Miroslav Vlček.
Miroslav Vlček. Foto: TV Markíza

Po Andrei Vlčekovej z Hlohovca sa zľahla zem už pred takmer dvoma rokmi. Jej exmanžela dnes poslal sudca na 12 rokov za mreže. Miroslav Vlček bol obžalovaný zo zločinu pozbavenia osobnej slobody formou účastníctva. Rozsudok ešte nie je právoplatný. Odvolal sa tak Vlček ako aj prokurátor.

Vlček na otázky TV Markíza o tom, či stále trvá na to, že exmanželku nedal uniesť, neodpovedal. Takisto nereagoval ani na to, či si myslí, že Andrea je stále nažive a či ju na objednávku uniesli traja muži.

Nezvestná Andrea Vlčeková z Hlohovca.
Nezvestná Andrea Vlčeková z Hlohovca. Foto: TV Markíza
 

Tí ju podľa polície mali uniesť spred škôlky v Hlohovci, kam priviedla dieťa ešte 13. decembra 2016. Mestské kamery zachytili nielen auto, v ktorom ju mali únoscovia prevážať, ale aj akési sprievodné vozidlo. Odvtedy matku dvoch detí nikto nevidel.

Policajti z protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry zistili, že trojica ju údajne odovzdala po únose Vlčekovi vo Veľkých Ripňanoch.

Podľa výpovede jedného z nich ju údajne nútil prepísať podiely v spoločných kšeftoch. Čo sa s ňou dialo ďalej, vraj nevedia. No faktom je, že Vlčekovej odvtedy niet a nenašli ani jej telo, hoci policajti kopali na viacerých miestach.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce