24. 11. 2018 17:26 | VEĽKÉ KAPUŠANY/TV Markíza

Veľká tragédia na východe: Tehotná žena neprežila pád z okna

Susedia si myslia, že sa pokúšala ujsť zo zamknutého bytu.

Tragédia vo Veľkých Kapušanoch.
Tragédia vo Veľkých Kapušanoch. Foto: TV Markíza

Tragédia na východe Slovenska. Z okna tam vypadla 40-ročná tehotná žena. Pád z asi 15-metrovej výšky neprežila.

Žena visela z okna na najvyššom podlaží bytovky vo Veľkých Kapušanoch. Suseda bývajúca o poschodie nižšie sa jej snažila pomôcť. Bohužiaľ sa jej ju zachytiť nepodarilo. Pred jej očami sa zrútila na zem. Pod oknami bol trávnik ale aj sklo a betón.

„Žena po príchode záchranárov nedýchala a nereagovala. Lekár musel konštatovať smrť," povedala hovorkyňa Operačného strediska zdravotnej záchrannej služby Alena Krčová.

Byt patril asi 60-ročnému osamelému mužovi. Dámske návštevy v ňom vraj mával pravidelne. Pred tragédiou si susedia v byte nevšimli žiadny incident. Muža tu veľmi radi nemali.

„Mal svoju partiu, to všetko také pijáre. A keď mal vypité, tak každého ignoroval," prezradil o majiteľovi bytu susedka.

Podľa susedov bola žena vo ôsmom mesiaci tehotenstva. Myslia, že sa z bytu sa pokúšala ujsť.

„Stále zamkol dvere a zobral kľúče, aby nemohli utiecť," tvrdí suseda.

Prostitútky ho vraj často okrádali. Po tragédii bol opitý a nevedel odomknúť ani polícii. Byt otvorila domovníčka. Čo presne sa v ňom stalo bude zisťovať polícia.

„Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin zabitie. Osoba podozrivá z tohto skutku bola umiestnená v cele predbežného zaistenia," potvrdila krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Reportér Vladimír Bučko pripravil reportáž do Televíznych novín:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce