27. 11. 2018 06:00 | LADCE, BRATISLAVA/Reflex

Syn pána Miroslava chodil zo školy s plačom. O šikanovaní hovorí aj bývalá učiteľka

Riaditeľka školy v Ladcoch žiaden mobbing, ale ani bossing nepripúšťa.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reflex

Zákernosť a zlomyseľnosť nepatria iba do sveta dospelých. Aj deti dokážu byť občas kruté. Stačí, že spolužiak je v niečom trošku iný a okamžite sa stáva terčom posmeškov.

Stalo sa to aj synovi pána Miroslava, ktorý otvorene prehovoril o šikanovaní na Základnej škole v Ladcoch. Nám sa podarilo zistiť, že do plaču na tejto škole nebolo iba školákovi. O šikanovaní hovorí aj bývalá učiteľka.

Sériu reportáží pripravila reportérka magazínu Reflex Lucia Lukušová.

 

Pán Miroslav nie je jediný, kto musel napokon pre svoje dieťa hľadať inú školu. Komunikácia s vedením Základnej školy v Ladcoch sa nepáčila ani pani Andrei. Keď sa jej syn dostal do potýčky so staršími školákmi, obrátila sa najprv na školu. S jej prístupom spokojná nebola, a tak sťažovala na inšpekcii. A výsledok si tipnite...

 

Šikanovanie v rôznych podobách je prítomné v každej škole. Rozdiel je iba v tom, ako rýchlo a akým spôsobom ho pedagógovia a vedenie školy začnú riešiť. Tvrdia to odborníci a dodávajú: aby bolo šikanovania menej, malo by byť ministerstvo školstva aktívnejšie v prevencii. Aj keď rezort tvrdí, že opatrenia robí, evidentne to nestačí.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce