28. 11. 2018 13:48 | BARDEJOV/TASR

V Bardejove sa vlak zrazil s autom a tlačil ho sto metrov pred sebou. Zasahoval vrtuľník

Cestujúci vo vlaku sa nezranili.

Zrážka vlaku s autom.
Zrážka vlaku s autom. Foto: HaZZ

Bardejovskí hasiči zasahovali v stredu predpoludním pri nehode po zrážke auta a osobného vlaku na železničnom priecestí na ulici Pod Lipkou v Bardejove. Na mieste boli piati príslušníci s jedným kusom hasičskej techniky. Informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Ako uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik, vlak mal vozidlo tlačiť približne 100 metrov. "Podľa prvotných zistení vodič údajne vošiel na priecestie, keď nerešpektoval stopku na nechránenom priecestí," dodal. 

Zrážka vlaku a auta.
Zrážka vlaku a auta. Foto: HaZZ
 

V čase nehody sa vo vlaku viezlo približne 80 cestujúcich, ktorí neutrpeli žiadne zranenia. Ťažké zranenia utrpela jedna osoba vo vozidle, ktorú museli hasiči vyslobodzovať hydraulickým zariadením.

Na mieste zasahovali aj leteckí záchranári. Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej a zdravotnej služby Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková informovala, že košická posádka si na mieste od rýchlej lekárskej pomoci prevzala 40-ročného vodiča. Muž bol pri vedomí, sťažoval sa však na bolesti chrbtice.

"Po doplnení liečby pacienta preložili na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave s podozrením na poranenie chrbtice ho transportovali do Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove," ozrejmila Hopjaková.

Zrážka vlaku a auta.
Zrážka vlaku a auta. Foto: HaZZ
 

K nehode došlo v úseku Bardejov - Raslavice. "Železničné priecestie bolo v čase nehody plne funkčné, ide o priecestie so svetelnou signalizáciou bez závor. Momentálne je v tomto úseku železničná doprava prerušená," dodala zástupkyňa riaditeľky odboru komunikácie Generálneho riaditeľstva Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ivana Popluhárová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce