28. 11. 2018 19:00 | ŠAROVCE/TV Markíza

Zdá sa, že jeho smrť bola vyslobodením z pekla. Nikolasa zrejme rodina týrala už dlhšie

Chlapca zbili na začiatku tohto týždňa pre 50 centov.

Tínedžer Nikolas, ktorý zomrel pre pár centov.
Tínedžer Nikolas, ktorý zomrel pre pár centov. Foto: TV Markíza

Zdá sa, že jeho smrť bola vyslobodením z pekla. Dvanásťročného školáka zo Šaroviec v levickom okrese, ktorého na smrť dobili asi jeho najbližší, vraj pred smrťou aj dlhodobo týrali. Susedia sa už na chlapcovo trápenie nemohli pozerať.

Malý Nikolas zomrel začiatkom týždňa. Po tom, čo dostal od susedov euro, si od neho mama, brat a sestra pýtali 50 centov, ktoré mu ostali. Keď ich nedal, surovo ho zbili.

Príbuzná, ktorá bitku videla, sa priznala, že chlapca potom vyhodili von a v aute musel spať celú noc. Ráno ho vzali k lekárovi, no bolo už neskoro. Napriek tomu, že ho záchranári oživovali, Nikolas zomrel.

Susedia vraj deťom často pomáhali. Jeho matka sa vraj ani netajila tým, že o menšie deti nemá záujem.

Už dávnejšie kontaktovali starostku a listom ešte na jar informovali aj sociálku o tom, že deťom v rodine ubližujú.

Starostka nám povedala, že situáciu sa spolu so sociálnou kuratelou snažila riešiť už odvtedy, ako chlapec prišiel z ústavu, kde ešte donedávna bol.

Odpoveď, ktorú nám poslali z Úradu sociálnych vecí, je však v ostrom kontraste s tým, ako opísali trápenie malého Nikolasa a jeho sestry susedia.

S rodinou vraj spolupracujú už od roku 2002, no týranie detí im vraj nikto neavizoval. Polícia pokračuje vo vyšetrovaní vypočúvaním svedkov. Rodina nebohého chlapca ušla po jeho smrti na neznáme miesto.

Viac v reportáži Karola Mindáka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce