30. 11. 2018 06:36 , článok bol aktualizovaný 30. 11. 2018 13:28 | RICHNAVA/tvnoviny.sk

V plameňoch zahynula matka a jej štyri dcéry. Príbuzní ukázali prstom na vinníka

Rodinná tragédia sa stala v osade pri obci Richnava.

Nešťastná žena, ktorá zhorela v dome spolu s deťmi.
Nešťastná žena, ktorá zhorela v dome spolu s deťmi. Foto: TV Markíza
Dom po požiari.
Dom po požiari.
Dom po požiari.

Tragický požiar v rómskej osade dnes otriasol spišským regiónom. V chatrči nad ránom zhorela žena so svojimi štyrmi deťmi. Všetko vyšetrujú experti z polície i hasiči. Rodina nebohej však tvrdí, že požiar mohla založiť úmyselne.

Chatrč v Richnave neďaleko Krompách začala horieť okolo tretej hodiny ráno.

Provizórnemu domu, ktorý zachvátili plamene sa prepadla strecha. Hasiči našli vo vnútri päť mŕtvych ľudí. Matku a jej štyri deti.

Našli sme rodinu nebohej 29-ročnej ženy. Dve z jej šiestich detí prespávali u druhej starej mamy. A to im zachránilo život. Matka nebohej ale hovorí, že nešlo o nehodu. Dcéra vraj trpela pre nevydarené manželstvo.

Na miesto tragédie dorazila aj expertízna skupina z ministerstva vnútra.

Hovoriť o verzii úmyselného zapálenia domu zatiaľ nechcú.

Čo zistil obhliadajúci lekár a čo uviedol manžel nebohej ženy sa dozviete v reportáži Jozefa Demetera.

 

Smútok prejavili aj prezident či premiér

Smútok nad tragickou udalosťou vyjadril v piatok aj predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD). "Dovoľte mi, aby som vyjadril úprimnú sústrasť všetkým pozostalým," povedal.

Podobne sa vyjadril aj prezident SR Andrej Kiska. Zároveň dodal, že matka a jej štyri deti zomrieť nemuseli. "Na Slovensku žijú v osadách v chudobe desiatky tisíc ľudí. Upozorňujem od nástupu do funkcie prezidenta, aby sme sa tejto problematike venovali. Riešenia poznáme a mnohé boli overené. Pretnúť bludný kruh chudoby si však vyžaduje odvahu a rozhodnosť," povedal.

Úprimnú sústrasť pozostalým obetí zaželal aj Peter Pollák z OĽaNO, ktorý sa v minulom volebnom období stal prvým poslancom Národnej rady SR rómskej národnosti. Odsúdil tiež rasistické prejavy a komentáre k článkom o tragickej udalosti. Žiada, aby ich polícia dôkladne prešetrila. "Žiadny človek na tomto svete nie je nadradený ani podradený, o to viac takto nemôžeme uvažovať pri nevinných deťoch," zdôraznil.

Pozostalým vyjadril úprimnú sústrasť aj predseda Národnej rady SR Andrej Danko. "Je to obrovská tragédia. Je mi hrozne ľúto tých štyroch detí a ich mamy," uviedol.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce