04. 12. 2018 10:04 | BRATISLAVA/TASR

Najnovší rebríček univerzít: Naša najlepšia sa nedostala ani medzi TOP 500

Prvenstvo v celosvetovom rankingu patrí Harvardu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Maxop-Plus/shutterstock.com

Univerzita Komenského v Bratislave obsadila v medzinárodnom rebríčku hodnotiacom kvalitu svetových univerzít 533. miesto.

V prestížnom rebríčku Best Global Universities 2019 americkej spoločnosti U. S. News & World Report, ktorý zverejnil 1 250 najvýznamnejších svetových univerzít, tak potvrdila svoju pozíciu najlepšej slovenskej univerzity.

UK sa umiestnila v rebríčku pred Univerzitou P. J. Šafárika v Košiciach (934. miesto) a bratislavskou Slovenskou technickou univerzitou (1 121. miesto).

Okrem celkového rebríčka 1 250 najlepších vysokých škôl sú zverejňované aj čiastkové rebríčky pre jednotlivé výskumné oblasti.

"UK získala vynikajúce umiestnenie v oblasti fyziky, kde sa spomedzi 600 hodnotených univerzít umiestnila na 144. mieste (spoločne s Univerzitou v Janove a Lisabonskou univerzitou) tesne za King's College London (140. miesto) a Univerzitou v Osle (142. miesto)," podotkla k rebríčku Lenka Miller z UK v Bratislave.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: harvard.edu
 

Rebríček Best Global Universities vznikol v roku 2014 a zameriava sa výlučne na vedeckú činnosť univerzít, ktorú hodnotí na základe trinástich indikátorov s rôznymi váhami. Najväčšiu úlohu zohráva globálna a regionálna výskumná reputácia vysokej školy, ako aj počet a podiel vysoko citovaných indexovaných publikácií.

Rebríček univerzít nájdete TU.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce