04. 12. 2018 14:29 , článok bol aktualizovaný 06. 12. 2018 16:05 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza, TASR

V Kočnerov dome na Kolibe našli USB kľúč, na ktorom sú nahrávky z Gorily

Kauza súvisí s odpočúvaním bytu spolumajiteľa finančnej skupiny Penta, ktorý sa mal v Bratislave stretávať s politikmi v konšpiračnom byte.

Marian Kočner.
Marian Kočner. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Polícia našla v trezore Mariana Kočnera nahrávky zo spisu Gorila. Ako prvý o tom informoval Dennik N, ktorému to potvrdili viaceré zdroje z prostredia orgánov činných v trestnom konaní.

Podľa jeho zistení v jednom z Kočnerových domov našli USB kľúč. "Keď ho policajti otvorili, zostali prekvapení. V počítači sa objavili zvukové nahrávky. Ich obsah, ktorý zatiaľ skontrolovali, je totožný so spisom Gorila," informuje denník.

 

Podľa TV Markíza sa USB kľúč našiel v trezore v Kočnerovom dome na Kolibe. Zaujímavosťou je, že do tohto domu sa chcel niekto pár týždňov po podnikateľovom uväznení vlámať.

Domové prehliadky u Mariana Kočnera, pri ktorých sa mali nájsť nahrávky s obsahom totožným so spisom Gorila, sa konali v súvislosti s vyšetrovaním úkladnej vraždy. Potvrdila to hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová. Zvukové záznamy sa mali nájsť v trezore v jednom z podnikateľových domov.

"Procesný úkon bol vykonaný v stále prebiehajúcom prípravnom konaní vo veci úkladnej vraždy. K obdobným otázkam týkajúcim sa prebiehajúceho neverejného prípravného konania a vykonávania konkrétnych dôkazov sa z dôvodu zákonnej povinnosti zachovať mlčanlivosť prokurátora nie je možné v súčasnosti vyjadrovať," uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Na otázky okolo ďalšieho postupu vo vyšetrovaní prípadu úkladnej vraždy a kauzy Gorila hovorkyňa zatiaľ odpovedať nechcela. "Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa z uvedeného dôvodu nebudeme v tomto štádiu vyjadrovať k priebehu vyšetrovania ani jednotlivým úkonom, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie," vysvetlila.

Údajný spis SIS, ktorý bol zverejnený na internete, opisuje stretnutia finančníka a spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka v konšpiračnom byte na Vazovovej ulici v Bratislave s predstaviteľmi politických strán a hnutí.

Tajná služba tento byt odpočúvala v rokoch 2005 až 2006, povolenie na to jej dal krajský bratislavský súd. S konšpiračným bytom šéfa Penty Jaroslava Haščáka susedil byt príslušníka SIS Petra Holúbeka, ktorý si všimol, že Haščák máva v byte zaujímavé návštevy. Zo susedného bytu potom tajná služba navŕtala odpočúvacie zariadenie, píše portál.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce