07. 12. 2018 17:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Bitka, ktorá šokovala Slovensko: Juraja Hossua obžalovali zo zabitia Filipínca Henryho (†36)

Filipínec sa na ulici zastal dvoch žien, no to sa mu stalo osudným.

Brutálny útok v Bratislave.
Brutálny útok v Bratislave. Foto: TV Markíza

Vyšetrovanie brutálneho útoku na Filipínca Henryho Akordu ukončili. Televízii Markíza to potvrdila bratislavská polícia. Prokurátor zároveň podal v tomto prípade obžalobu na Juraja Hossua. Ten čelí obvineniu zo zabitia potom, čo Henryho na smrť dokopal na ulici. Hrozí mu 12 rokov za mrežami.

Surová bitka 26. mája 2018 šokovala celé Slovensko. Útly Filipínec Henry sa na ulici zastal dvoch žien, no to sa mu stalo osudným. Vážnym zraneniam v nemocnici podľahol. Útočníka polícia ihneď zadržala.

Juraj Hossu smeroval, aj keď na až na druhý raz, do väzby, prokurátor totiž pôvodne dôvody na väzobné stíhanie nevidel. Neskôr 28-ročného Dunajskostredčana obvinili ho zo zabitia. Správa o krutej smrti Henryho sa dostala aj do jeho rodnej krajiny. Stovky ľudí vyšli do ulíc, kde žiadali pre Henryho spravodlivosť.

Dlho sa čakalo na znalecké posudky od lekárov, obvinený útočník totiž po bitke tvrdil, že si na nič nepamätá. "Vyšetrovanie bolo ukončené 20. novembra, pričom návrh na podanie obžaloby bol podaný prokurátorovi v Bratislave," vysvetlil policajný hovorca Michal Szeiff.

Prokurátor zjavne nemal k záverom vyšetrovania žiadne výhrady a Juraja Hossua navrhol expresne rýchlo obžalovať. "V predmetnej trestnej veci bola dňa 28.11.2018 podaná obžaloba na Okresný súd Bratislava I." povedal hovorca bratislavskej Krajskej prokuratúry Michal Šúrek.

Bezprostredne po útoku sa hovorilo aj o možnom rasovom motíve. Tento trestný čin sa ale vyšetrovateľom preukázať nepodarilo. "Je obvinený iba zo zabitia, nebolo to prekvalifikované ani rozšírené," dodal Szeiff.

Filipínca pochovali v jeho rodnej zemi, na Filipíny ho odviezol slovenský vládny špeciál. Útočník po čine tvrdil, že na nič nepamätá. Po bitke mu v krvi nameriali viac ako 2 promile alkoholu v krvi. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce