11. 12. 2018 08:17 , článok bol aktualizovaný 11. 12. 2018 14:52 | BRATISLAVA/TASR

Poriadna snehová nádielka: V týchto dvoch krajoch intenzívne sneží, výstraha platí až do stredy

Napadnúť môže 30 až 50 centimetrov nového snehu.

Mníchova Lehota, okr Trenčín, sneh, auto v priekope.jpg
Mníchova Lehota, okr Trenčín, sneh, auto v priekope.jpg Foto: TASR

Meteorológovia varovali pred intenzívnym snežením v Žilinskom a Trenčianskom kraji. Najmä v horských oblastiach tu môže napadnúť 30 až 50 centimetrov nového snehu. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav.. Výstrahu 1.stupňa vydal až do stredy rána (12.12.) rána.

Výstraha SHMÚ.
Výstraha SHMÚ. Foto: shmu.sk
 

Podľa SHMÚ môžeme v utorok postupne očakávať na viacerých miestach sneženie alebo snehové prehánky, v nížinách aj dážď so snehom alebo dážď. Najvyššia denná teplota sa pohybovať od 0 až 5, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši -2 až 0 stupňov.

 

Vodiči si musia na cestách dávať pozor na poľadovicu, sneženie i hmlu

Vodiči hlásia zdržania na viacerých úsekoch v Bratislave, kde od rána prší.

Všetky sledované úseky diaľnic, rýchlostných komunikácií, horských priechodov a ciest na Slovensku sú momentálne zjazdné. Vodiči by si však mali dávať pozor na tvorbu poľadovice, miestami na hmlu a sneženie. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

Poľadovica je podľa SSC na ceste II/527 Veľký Krtíš - Ryžovisko a na cestách III. tried v okolí Čeboviec. Vodiči by si mali podľa cestárov dávať pozor na poľadovicu na cestách stredného a východného Slovenska.

Hmlu s dohľadnosťou do 50 metrov hlásia v okolí Turne nad Bodvou a do 100 metrov v lokalitách Tornaľa a Giraltovce. Sneženie obmedzuje dohľadnosť do 100 metrov v okolí Ružomberka a v okrese Čadca.

Pre vozidlá nad desať metrov sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), Veľké Pole (cesta II/512 Oslany - Cerová), Šútovce (cesta III/1774). Horský priechod Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 tony.

Cesty II/549 v úseku Úhorná - Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie, v úseku Hrabušická Píla - Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576) sú uzatvorené pre všetku dopravu. Cesty sú v zime neudržiavané.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce