12. 12. 2018 18:26 , článok bol aktualizovaný 12. 12. 2018 18:56 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Exminister Drucker zvažuje založiť novú stranu

Do politiky chce vrátiť normálnosť.

Tomáš Drucker.
Tomáš Drucker. Foto: TASR

Exminister vnútra Tomáš Drucker chce založiť novú stranu. Chce sa vrátiť do politiky a prinavrátiť jej tak "normálnosť".

Hovorí, že sa už rozpráva s ľuďmi, ktorých by nová strana mohla prilákať, premýšľa aj nad peniazmi a programom. Informujú o tom aktuality.sk.

„Nevylúčil som túto možnosť. Ak sa ukáže, že založenie politickej strany je to najlepšie a najefektívnejšie riešenie, tak áno,“ reagoval Drucker na to, či založí politický subjekt.

Ľudia, s ktorými vedie diskusie, majú pochádzať z oblasti školstva, či regionálnej politiky, zdravotníctva, ale aj z podnikateľskej sféry. Voličom chce ponúknuť „normálnosť, ľudskosť a spravodlivosť“.

„Debatoval som a debatujem s mnohými ľuďmi, ktorí takéto ambície majú, či sa vieme hodnotovo zblížiť a predstaviť niečo, na čom sa vieme zhodovať,“ pokračoval.

Drucker bol riaditeľom Slovenskej pošty a potom ministrom vnútra Ficovej vlády, Demisiu podal v apríli tohto roka. Z funkcie ministra vnútra odstúpil po tom, čo sa mu nepodarilo odvolať policajného prezidenta Tibora Gašpara. A z politiky sa tak stiahol.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce