13. 12. 2018 11:16 , článok bol aktualizovaný 13. 12. 2018 15:51 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Ďalší podozrivý v prípade vraždy Jána Kuciaka? NAKA podozrieva známeho nitrianskeho podnikateľa

Norberta Bödöra mala zadržať NAKA, sám sa prihlásil na polícii.

Norbert Bödör ( na snímke druhý zľava).
Norbert Bödör ( na snímke druhý zľava). Foto: TASR

Národná kriminálna agentúra podozrieva v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej známeho nitrianskeho podnikateľa a syna majiteľa SBS Bonul Norberta Bödöra. Infomáciu priniesol Denník N.

Pred niekoľkými dňami vydal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry príkaz na jeho zatknutie kvôli výsluchu. Bödör sa to dozvedel a sám prišiel na políciu s vyhlásením, že je pripravený spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní.

 

Policajtov, aj prokuratúra prekvapilo, ako je možné, že o svojom zadržaní vedel. S Bödörom sa dohodli, že ho vypočujú, k jeho zadržaniu tak už neprišlo, dodáva portál.

Medializované informácie o vypočúvaní nitrianskeho podnikateľa a syna majiteľa SBS Bonul Norberta Bödöra sa podľa polície nezakladajú "úplne na pravde". Policajný prezident Milan Lučanský zároveň avizuje opatrenia na zabránenie úniku informácii.

"V prípade publikovaných informácií sa domnievame, že ide o informácie, ktoré niekto podsúva v snahe mariť vyšetrovanie, nakoľko sa úplne nezakladajú na pravde," uviedol hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Doplnil, že na návrh policajného prezidenta budú prijaté ďalšie opatrenia, ktoré majú zamedziť prípadnému úniku akýchkoľvek informácii z prebiehajúceho vyšetrovania.

Sledovanie novinárov rok pred vraždou

Podozrenia voči Bödörovi súvisia s tým, že aj on sa mal nejakým spôsobom podielať na sledovaní viacerých slovenských novinárov. Sledovanie novinárov si asi rok pred vraždou objednal Marian Kočner u bývalého šéfa kontrarozviedky SIS Petra Tótha. Ten ako utajený svedok spolupracuje s políciou.

Bödör Denníku N priznal, že na políciu prišiel sám. Hovorí však, že nie preto, že by mal informácie z vyšetrovacieho tímu o tom, že ho idú zadržať. To, že išiel sám od seba na políciu, nepovažuje za neštandardné. Bödör hovorí, že je pripravený s políciou spolupracovať a informácie, že by mal mať niečo spoločné s vraždou sa ho dotýkajú. O vražde podľa jeho slov nič nevie, ani o sledovaní novinárov.

Na otázky o svojom vzťahu s hlavným podozrivým Marianom Kočnerom nechcel odpovedať a ukončil telefonát. Kočnerovo auto parkovalo niekoľko týždňov po vražde pred Bödörovým hotelom Zlatý kľúčik v Nitre.

Bödör je príbuzný bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara. Jeho SBS Bonul získala za vlády Roberta Fica a Smeru lukratívne zákazky v štátnej správe. Informoval o tom aj novinár Ján Kuciak.

Gašpar, ale aj riaditeľ protikorupčnej jednotky Róbert Krajmer museli z vedenia polície odísť práve pre podozrenia o ich blízkom vzťahu s Bödörom. Napriek tomu, že už na vyšetrovanie vraždy nemajú vplyv, Bödör stále má kľúčové informácie o činnosti polície. Aj o tom, že ho idú zadržať, dodáva portál.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce