15. 12. 2018 11:25 | BRATISLAVA/TASR

Sneženie spôsobuje problémy na celom Slovensku, v Bratislave je obmedzená premávka MHD

Husté sneženie hlásia aj z Trnavského kraja.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR

Sneženie v hlavnom meste komplikuje mestskú hromadnú dopravu. Problém hlási Dopravný podnik Bratislava (DPB) z Lamača, kde je obmedzená doprava liniek 23, 123, 30 a 63.

"Z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok tieto linky momentálne nepremávajú cez ulicu Podháj v smere do Lamača. Linky sa otáčajú na kruhovej križovatke na Hodonínskej," informovala hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe upozorňuje na sneženie v hlavnom meste, vydal v tejto súvislosti výstrahu s platnosťou do 12.00 h.

Husté sneženie hlásia aj z Trnavského kraja. Podľa webu Slovenskej správy ciest (SSC) zjazdnost.sk sú zasnežené cesty aj na viacerých úsekoch na juhu Nitrianskeho a Banskobystrického kraja.

Na ceste I. triedy v úseku medzi Mokrancami a Šacou je poľadovica. Rovnako si na zľadovatené úseky musia dať pozor šoféri na cestách III. triedy v okrese Rajec. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na webe Zjazdnost.sk.

"Zľadovatený sneh do 2 cm je na ceste medzi Skalkou a Kremnicou, takisto na cestách III. tried v okrese Žarnovica a v oblasti Makova a Čadce," dodáva SSC.

S čerstvým, kašovitým či utlačeným snehom je potrebné rátať aj na cestách nižších tried v hornatejších oblastiach Slovenska; snehová vrstva do 1-2 cm je tiež na horských priechodoch Podspády, Vrchslatina, Huty, Havran, Skýcov Herlianske Sedlo, Besník a Čertovica.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce