25. 12. 2018 10:37 , článok bol aktualizovaný 25. 12. 2018 19:10 | BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Na Dunaji sa odtrhol pontón so známou reštauráciou, hasiči ho už ukotvili

Presná príčina odtrhnutia pontónu zatiaľ nie je známa. K nehode prispel silný prúd a nánosy dreva.

Na Dunaji v Bratislave sa v utorok odtrhol plávajúci pontón Knajpa.
Na Dunaji v Bratislave sa v utorok odtrhol plávajúci pontón Knajpa. Foto: TASR
Reštaurácia Knajpa
Reštaurácia Knajpa
Trosky z Knajpy

Mimoriadna udalosť v Bratislave na rieke Dunaj. Pontón, na ktorom sa nachádzala reštaurácia Knajpa pri nákupnom centre Eurovea, sa odtrhol a plával dole prúdom.

K pontónu bola pripevnená aj luxusná jachta. K odtrhnutiu komplexu prispela zvýšená hladina rieky aj nánosy dreva. Jachta sa od pontónu po nárazoch do iných ukotvených lodí odtrhla.

Podľa našich informácií sa pontón rozpadával a ohrozoval ďalšie plavidlá. Potvrdilo to aj video, ktoré náhodou zaznamenal náš čitateľ.

Pozrite si video, na ktorom je zachytený okamih zrážky s loďou. Autorom videa  je Miroslav Dragun. 

Odtrhnutý plávajúci pontón z dunajského nábrežia v Bratislave sa hasičom po niekoľkých hodinách podarilo ukotviť. "Obe časti odtrhnutého pontónu sa nakoniec hasičom podarilo zachytiť a následne ukotviť na ľavom brehu na úrovni Jaroveckého ramena," informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). 

Pozrite si reportáž Lucie Hlavačkovej o dramatickej udalosti na Dunaji

 

Pontón cestou narazil do rumunského plavidla a rozpadol sa na dve polovice. "Pri náraze do lode sa zároveň zaseklo veľké množstvo naplaveného dreva medzi kormidlo a vrtuľu, čo si vyžiadalo ďalšiu pomoc zo strany hasičov," doplnila Farkasová.

Udalosť na Dunaji si vyžiadala zásah takmer dvoch desiatok hasičov. Tí sa v spolupráci s Dopravným úradom a poriečnym oddelením prezídia Policajného zboru (PZ) SR snažili niekoľko hodín plávajúce časti pontónu ukotviť.

Pontón s reštauráciou bol vytlačený tlačiacimi loďami na pevnú pôdu. Policajti naďalej monitorujú povodie Dunaja a zachytávajú odpadnuté trosky.

Na Dunaji v Bratislave sa v utorok odtrhol plávajúci pontón Knajpa.
Na Dunaji v Bratislave sa v utorok odtrhol plávajúci pontón Knajpa. Foto: TASR
 

Hasiči zasahovali aj pri uvoľnenom rumunskom kontajneri

Krátko po tomto prípade sa na hlavnom toku uvoľnil ukotvený rumunský kontajner plný železa. Tento kolos reálne ohrozil novú výstavbu pilierov obchvatu pri Rusovciach, kde sú hausbóty. Policajti spoločne s tlačiacimi loďami opäť zasiahli. V oboch prípadoch zasahovali aj hasiči.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce