02. 01. 2019 13:15 , článok bol aktualizovaný 02. 01. 2019 19:05 | LEVICE/TV Markíza

Ľuboš Ferus putuje do väzby

Prokurátor pre neho žiadal preventívnu väzbu, aby nepokračoval v trestnej činnosti.

Ľuboš Ferus a tmavé audi.
Ľuboš Ferus a tmavé audi. Foto: Koláž TV Markíza: TASR, KR PZ Nitra
Tmavé audi, ktoré má patriť údajným vydieračom taxikára.
Stopa po prepade taxikára v Želiezovciach.
Dom, pred ktorým prepadli taxikára v Želiezovciach.

Vinia ho z vraždy mafiánskeho bosa, no do väzby ide pre lúpežnú bitku. Ľuboša Ferusa, ktorého považujú za šéfa nitrianskeho podsvetia, poslal sudca za mreže, aby nepokračoval v trestnej činnosti. Druhého muža, Dávida Pastiera, nádejného zaťa Ľuboša Ferusa, sudkyňa nakoniec prepustila na slobodu. Väzbu nahradila probačným dohľadom.

Prípad si ale podľa informácií Markízy čoskoro prevezme elitná protizločinecká jednotka.

Ľuboš Ferus strávil Silvestra za mrežami. Levický vyšetrovateľ ho viní z lúpeže. Spáchať ju mal v noci 29.decembra v Želiezovciach. Spolu s ďalšími mužmi podľa policajtov prepadol posádku taxíka. Auto najskôr zablokovali a mužov vytiahli von. Žiadali od nich peniaze aj mobil. Ľuboš Ferus mal na posádku vytiahnuť tento nôž. Skončili dorezaní aj dobití.

Ferus je jedným z mála žijúcich posledných mohykánov divokých 90-tych rokov. Hoci ho dlhé roky považujú za šéfa nitrianskeho podsvetia, on sám nám to tu na chodbách Justičného paláca pred dvoma rokmi poprel.

Naopak netajil sa kamarátstvom napríklad s Tiborom Pápayom, ktorého pred rokmi zavraždili spolu s kumpánmi v Dunajskej Strede, no blízky vzťah mal mať aj so zakladateľom bratislavského gangu sýkorovcov - Miroslavom Sýkorom, z ktorého vraždy je aktuálne obžalovaný. On ale tvrdí, že nemal žiadny motív a vinu odmieta.

Ľuboš Ferus čelil už v minulosti viacerým obvineniam a aj viackrát bol za mrežami. Ako sa tieto jeho aktuálne prípady skončia, budeme sledovať.

Reportáž do Televíznych novín pripravila reportérka Zuzana Ferenčáková

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce