03. 01. 2019 10:13 | BRATISLAVA/mm

Mali by sme opätovne zaviesť povinnú vojenčinu? Toto si myslia Slováci

Do ankety sa zapojilo viac ako 4-tisíc ľudí.

Ozbrojené sily SR
Ozbrojené sily SR Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Povinná vojenská služba sa môže vrátiť. Pripúšťa to aspoň minister obrany Peter Gajdoš. Podľa jeho slov by sa takto vytvorila alternatíva, v prípade potrebného doplnenia ozbrojených síl.

„V súčasnosti máme dostatočné množstvo personálu na zabezpečenie plnenia úloh, či už v aktívnej službe alebo zálohách. Ale do budúcnosti, samozrejme, by aj táto alternatíva mohla pripadať do úvahy, pretože záujem o vstup do ozbrojených síl stagnuje," uviedol minister obrany.

Ozbrojené sily SR
Ozbrojené sily SR Foto: TASR/Radovan Stoklasa
 

Na túto úvahu reagoval aj predseda vlády Peter Pellegrini, ktorý hovorí o diskusii a nasledujúcom celospoločenskom konsenze. „Aby to nebolo riešenie, ktoré potom nasledujúca vláda, ktorá bude mať úplne iný názor, zruší," uviedol premiér.

Na druhej strane sú opozičné strany SaS aj OĽaNO, ktoré nie sú takýmto nápadom nadšené. Upozorňujú, že by šlo o nesystémový krok. „V podstate ide o nepremyslené politické vyhlásenie niekoľkých politikov, ktoré sa reálne nezakladá na žiadnej analýze," doplnil Jaroslav Naď z OĽaNO.

Pozrite si včerajšiu reportáž

 

Čo si myslia Slováci

Na názor sme sa v ankete pýtali aj našich čitateľov. Za 24 hodín sa do nej zapojilo viac ako štyritisíc respondentov. Výsledok je nečakane vyrovnaný, kedy až 47 percent hlasujúcich bolo „za" a 53 percent „proti".

Bez názvu.png
Foto: TVNOVINY.sk
 

Téma zarezonovala aj na sociálnych sieťach. Len pod našim verejným profilom pribudli stovky komentárov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce