06. 01. 2019 10:15 , článok bol aktualizovaný 06. 01. 2019 15:36 | KOŠICE/mm

Bijú sa mladé Košičanky len pre pár eur? Na internete sa objavili poburujúce videá

Všimli si to už aj známi influenceri.

Bitka mladých Košičianiek
Bitka mladých Košičianiek Foto: Youtube/Matúš Majer

Organizované bitky pre peniaze? Na internete sa objavili poburujúce videá, ktoré zachytávajú brutálne bitky medzi mladými Košičankami. Objavili sa pri tom informácie, že všetko sa má diať pred očami asi stoviek tínedžerov za vstupné 20 eur.

Na problém upozornil portál Refresher.sk, podľa ktorého to funguje ako turnaj. Existuje vyraďovací pavúk a všetko sa zaznamenáva na mobil z presne určených pozícií. 

Tieto bitky si už mali všimnúť aj známi influenceri ako Zuzana Plačková či Aless.

SniImka_obrazovky_2019-01-06_oA3.15.19.jpg
Foto: Instagram/queen.plackova
 

Betka (partnerka známeho YouTubera Selassieho) na Instagrame, ktorá už podľa portálu oznámila, že pozná mená vinníkov, ktoré budú zrejme putovať do rúk policajného zboru.

K celej udalosti zaujali stanovisko aj policajti. Videozáznam podľa nich zachytáva protiprávne konanie doposiaľ nestotožnených osôb. "Ihneď po jeho vyhodnotení začal vo veci konať príslušný útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý nateraz vec preveruje ako podozrenie z trestného činu výtržníctva. Nie je vylúčené, že po vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov a vykonaní všetkých úkonov smerujúcich k zisteniu totožnosti osôb zachytených na videozázname, dôjde v tomto prípade k zmene právnej kvalifikácie," uviedla polícia na Facebooku.

Prípadom sa zaoberá aj redakcia Televíznych novín. Podľa našich informácií nemusia byť správy o "organizovanom turnaji" a vstupnom pravdivé a mohlo ísť o vybavovanie si účtov dvoch aktérok. Prípadu sa však budeme naďalej venovať a o nových overených skutočnostiach vás budeme informovať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce