08. 01. 2019 08:00 , článok bol aktualizovaný 08. 01. 2019 16:55 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Grófku Zemplína a exposlankyňu Smeru Ľubicu Roškovú obvinili z podvodu

Biznis s agrodotáciami na východnom Slovensku začala polícia riešiť po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Ľubica Rošková (archívna snímka)
Ľubica Rošková (archívna snímka) Foto: TASR/Martin Baumann

Grófka Zemplína a bývalá poslankyňa parlamentu za stranu Smer-SD Ľubica Rošková a jej firma čelí obvineniu zo subvenčného podvodu a poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev, informáciu priniesli Aktuality.sk. Podľa nich vyšetrovateľ vzniesol obvinenie krátko pred Vianocami.

„V decembri minulého roka vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky obvinil dve fyzické a jednu právnickú osobu zo zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a prečinu subvenčného podvodu," informoval portál hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Bližšie informácie neuviedol s odôvodnením, aby nedošlo k sťaženiu alebo zmareniu vyšetrovania.

Biznis s agrodotáciami na východnom Slovensku začala polícia riešiť po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Dedinské letisko, cudzí vinohrad či parkovisko. To všetko sú plochy, na ktoré mala firma exposlankyne Ľubice Roškovej poberať agrodotácie.

Spoločnosťou Agro Porúbka (predtým Gard) sa NAKA začala zaoberať na pokyn prokurátora odboru ekonomickej kriminality Úradu špeciálnej prokuratúry ešte v marci minulého roka. Teraz došlo k zásadnému posunu.

Pozrite si reportáž Braňa Tomaga

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce