08. 01. 2019 15:24 , článok bol aktualizovaný 08. 01. 2019 20:24 | BRATISLAVA/mm, TV Markíza

Streľba na autobus MHD v Bratislave? Prehovoril zranený vodič

Incidentu mal predchádzať aj konflikt medzi šoférom autobusu a šoférom osobného auta.

Rozbité sklo na autobuse MHD
Rozbité sklo na autobuse MHD Foto: DPB
Rozbité sklo na autobuse MHD
Rozbité sklo na autobuse MHD
Poškodený autobus v Bratislave.

Streľba na vodiča MHD v Bratislave? Podľa prvotných informácií mal neznámy páchateľ vystreliť na autobus, čo mala najprv potvrdiť aj polícia. Neskôr ale prišlo k úprave policajného stanoviska.

Poškodený autobus v Bratislave.
Poškodený autobus v Bratislave. Foto: DPB
 

 „Po nedorozumení mal vodič osobného vozidla doposiaľ neznámym predmetom poškodiť bočné okno situované na strane vodiča autobusu. V čase poškodenia stál autobus smerujúci do centra mesta pred hranicou križovatky. Následkom poškodenia neznámym predmetom došlo k rozbitiu skla, ktoré ľahko zranilo vodiča autobusu," napísala policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Poškodený autobus v Bratislave.
Poškodený autobus v Bratislave. Foto: DPB
 

Incidentu, ktorý sa odohral na križovatke Prievozskej ulice a Mlynských Nív, mal predchádzať aj konflikt medzi šoférom autobusu a šoférom osobného auta.

„Policajti v súčasnosti vykonávajú všetky potrebné úkony za účelom vypátrania páchateľa a objasnenia všetkých okolností," uzavrela Mihalíková.

Prehovoril vodič MHD

Spojili sme sa aj s vodičom MHD, ktorý trvá na tom, že videl, ako sa z okna spolujazdca vystrčil predmet podobný hlavni. Podľa jeho slov nasledovala rana a na autobuse sa rozbilo bočné sklo.

"Pozrel som sa do otvoreného okna a vedľa vodiča spolujazdec držal niečo v ruke...videl som len hlaveň, alebo rúru. V tom momente tam došla obrovská rana," uviedol vodič.

"Bol to obrovský stres, volal som dispečing. A ten vodič, kým som sa spamätal, odišiel," pokračoval.

A čo predchádzalo celému incidentu?

Obchádzal som iný autobus sprava, ostatní zľava, ale potom som sa musel zaradiť do stredného pruhu zase naspäť. Samozrejme som mal pocit, že mám prednosť, ešte som dal smerovku a taký agresívnejší vodič sa zaradil z ľavého pruhu do toho stredného. Ale bol za mnou, ja som ho nevytlačil," dodal vodič.

Polícia v súčasnosti vykonáva všetky potrebné úkony pre vypátranie páchateľa a objasnenie okolností celého prípadu. V tejto súvislosti preto vyzýva svedkov udalosti na spoluprácu.

"Akékoľvek informácie, ktoré by mohli prispieť k objasneniu incidentu, prípadne záznam z videokamery umiestnenej vo vozidle, ktorá by zaznamenala priebeh uvedenej udalosti, nám môžu občania oznámiť," doplnila Mihalíková.

Urobiť tak môžu podľa nej na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne prostredníctvom správy na oficiálnej stránke Policajného zboru na sociálnej sieti.

Pozrite si reportáž Zuzany Ferenčákovej:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce