10. 01. 2019 19:00 | BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk

Vdovec, ktorému zomrela manželka pri pôrode, stále nedostal všetky odpovede

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou rozhodol, že nemocnica nepochybila.

Mamička Beáta.
Mamička Beáta. Foto: TVNOVINY.sk

Na tretie dieťa sa veľmi tešili, 33-ročná Beáta však pri jeho pôrode zomrela. Zúfalý vdovec vinil lekárov, preto sa obrátil na úrady. Odpoveď prišla po dlhých mesiacoch, no otec troch detí s ňou spokojný nie je.

Roztrpčený Vladimír Michalko dostal rozhodnutie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

„Úrad na základe vykonaných dohľadov skonštatoval, že zdravotná starostlivosť bola pacientke poskytnutá správne. Žiaľ, u pacientky sa vyskytli zdravotné komplikácie, ktoré boli nezlučiteľné so životom."

Nešťastný vdovec má ale stále pochybnosti o takomto rozhodnutí úradu. Hovorí, že nedostal odpovede na všetky svoje otázky.

 

Beáta mala podľa príbuzných vrastenú placentu do maternice. Lekár vopred avizoval, že jej ju po pôrode možno budú musieť vybrať, no to sa nestalo. Ďalšia operácia mala riešiť zhoršujúci sa stav mladej rodičky. Manžel Vladimír potom volal do nemocnice každú hodinu až do polnoci. Vždy mu vraj povedali, že sa má ozvať neskôr.

Na základe prepúšťacej či pitevnej správy a neoficiálnych informácií z prostredia nemocnice príbuzní hovoria, že Beáte pri resuscitácii zlomili rebro a to poškodilo pečeň. Nemocnica to ale odmieta.

Pavol Michalko zvažuje, že sa ešte obráti na políciu. Nateraz má však aj iné starosti, hľadá si prácu a o svoje dve deti a domácnosť sa stará sám. Chlapčeka, ktorý tragický pôrod v zdraví prežil, zveril súd do opatery jeho sestre.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce