10. 01. 2019 19:00 | PEČEŇADY/TV Markíza

Jedna z najbohatších obcí na Slovensku je bez potravín

Týždeň pre Vianocami ich zatvorili.

Zatvorené potraviny v obci Pečeňady.
Zatvorené potraviny v obci Pečeňady. Foto: TV Markíza

Hovorí sa o nej, že je najbohatšou obcou na Slovensku, atómka v Jaslovských Bohuniciach jej platí ročnú daň z nehnuteľnosti viac ako milión eur. No miestni sú bez predajne potravín. V Pečeňadoch pri Priešťanoch majú problém najmä starší ľudia. Odkázaní sú tak na pomoc.

Do miestnych potravín by ste sa dobíjali márne. Týždeň pre Vianocami ich zatvorili. Nemal tam kto pracovať. Vyzerá to tak, že prevádzka tu končí. Dve predavačky dali výpoveď a tretia je práceneschopná. V obci žije 500 ľudí. Predajňa potravín chýba. Za čerstvým pečivom, chlebom, či po mlieko tak musia cestovať do Trnavy alebo susedných dedín.

Zložité je to najmä pre starších dôchodcov. Pomoc poskytla aj obec. Ak ľudia na úrade nahlásia čo potrebujú, privezú im to z vedľajšej dediny priamo pred dvere. Problém s predajňou potravín riešili aj pred desiatimi rokmi. Poniektorí si už pečivo robia vlastnoručne.

Obchodný reťazec údajne nevedel nájsť do prevádzky predavačky. Tie čo tam boli, dali výpovede preto, lebo si našli lepšie platenú prácu. V stanovisku nám napísali, že pracujú na tom, aby sa predajňa otvorila čím skôr. Ak predajňu neotvoria, obec bude hľadať náhradné riešenie.

V Pečeňadoch nakrúcal Roman Ruttkay.

 


VIAC Z Domáce