10. 01. 2019 20:13 , článok bol aktualizovaný 10. 01. 2019 23:01 | PODVYSOKÁ/TVNOVINY, TASR

VIDEO: V Podvysokej sa zrazil kamión s osobným vlakom, ktorý sa potom vykoľajil

Sedelo v ňom asi 70 ľudí, pričom okrem vodiča kamiónu sa zranilo šesť ľudí.

Zrážka vlaku a kamiónu v obci Podvysoká.
Zrážka vlaku a kamiónu v obci Podvysoká. Foto: Facebook/Prezídium HaZZ
Zrážka vlaku a kamiónu v obci Podvysoká.
Zrážka vlaku a kamiónu v obci Podvysoká.
Zrážka vlaku a kamiónu v obci Podvysoká.

Mimoriadne vážna nehoda sa vo štvrtok (10. 1.) v obci Podvysoká v okrese Čadca. Okolo 20.00 hodiny sa na železničnom priecestí zrazil kamión s osobným vlakom, ktorý sa v dôsledku zrážky aj vykoľajil.

Ako tvnoviny.sk informovala Katarína Križanová z Prezídia HaZZ vo vlaku viezlo asi 70 cestujúcich. Záchranári ošetrili sedem ľudí, utrpeli najmä úrazy hlavy a horných končatín. "Išlo skôr o ľahké poranenia. Všetkých transportovali do nemocnice v Čadci," uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Cesta je už prejazdná

Cesta II/487 v obci Podvysoká bola niekoľko hodín uzatvorená, už je prejazdná. "Železnice Slovenskej republiky ešte vykonávajú opravu železničného zvršku," doplnilo krajské Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Zasahovalo 20 hasičov

Na mieste zasahovalo takmer 20 hasičov z Turzovky a Čadce a dobrovoľní hasiči z Turzovky. Na miesto prišiel aj evakuačný autobus HaZZ.

"Predbežne sa zranilo niekoľko osôb z vlaku a jedna osoba z vozidla. Priecestie je riadne vybavené svetelnou signalizáciou. Malo by ísť o český kamión. Vlak je vykoľajený a prevrátený. Koľajisko je značne poškodené. Cesta II/487 je neprejazdná. Na mieste je viacero záchranárov, policajtov a hasičov," informovala na sociálnej sieti pár minút po nehode polícia.

Pozrite si reportáž Zuzany Glabazňovej, ktorá bola na mieste nešťastia.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce