12. 01. 2019 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Jeden z najkrvavejších prípadov v dejinách Slovenska opäť ožíva

Po takmer dvoch desaťročiach sa vyšetrovatelia opäť venujú poprave dunajskostredského klanu pápayovcov.

Zavraždení členovia klanu Pápayovcov v dunajskostredskom bare Fontána.
Zavraždení členovia klanu Pápayovcov v dunajskostredskom bare Fontána. Foto: TV Markíza

Polícia otvorila jeden z najkrvavejších prípadov v dejinách Slovenskej republiky. Po takmer dvoch desaťročiach sa vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry opäť venujú poprave dunajskostredského klanu pápayovcov. Nové svedectvá môžu do prachom zapadnutého prípadu priniesť aj mená neznámych strelcov.

Od popravy uplynie v marci presne 20 rokov. To, čo sa tam stalo, sa zapísalo do dejín slovenskej kriminalistiky. Podľa dávno uzavretého prípadu mali do baru Fontána vtrhnúť traja muži a na desaťčlenný mafiánsky klan vypáliť vyše sto nábojov.

Mužov, ktorých súdili za účasť na vražde, nakoniec popravili alebo zahynuli. Zmizol aj údajný objednávateľ Lajos Sátor, ktorého telo dodnes nenašli. Prípad nakoniec išiel do zabudnutia, no teraz je všetko inak.

Hovorca policajného prezídia Michal Slivka nám potvrdil, že vyšetrovanie naďalej pokračuje a na základe nových skutočností musí polícia urobiť potrebné procesné úkony. Bližšie informácie však polícia zverejniť nechce.

Možno sa nakoniec predsa len dozvieme kto držal v rukách samopaly a koľko ľudí sa na masakre malo podieľať a či bol jediným objednávateľom Sátor.

Faktom je, že za posledné mesiace sa s nevyšetrenými prípadmi z 90. rokov v okolí Dunajskej Stredy roztrhlo vrece. Policajti nedávno vykopali telo Vojtecha Écsiho, ktorý tiež patril do pápayovského gangu a poprave vo Fontáne unikol len o vlások.

Zavraždili ho neskôr v roku 2003. Našli ho zabaleného v igelite na základe výpovede údajného člena gangu tzv. sátorovcov, ktorí po pápayovcoch prevzali moc.

Tým, že sú sátorovci za mrežami, mnohým sa rozviazal jazyk. No ak sa nové svedectvá potvrdia, tak sa možno už skoro 20 rokov starý prípad opäť vráti pred súd.

Tému spracoval reportér Braňo Tomaga.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce