13. 01. 2019 19:11 | LEOPOLDOV(TV Markiza

Vo väznici v Leopoldove, kde si odpykáva trest aj Černák, sa strieľalo

Streľbu spustil zamestanenc zo strážnej veže.

Väznica v Leopoldove.
Väznica v Leopoldove. Foto: TV Markíza

Mimoriadna situácia v najprísnejšie stráženej väznici. V Leopoldove, kde si odpykáva doživotný trest za viacero vrážd aj mafiánsky boss podsvetia Mikuláš Černák, sa strieľalo. Streľbu spustil zamestnanec zo strážnej veže.

Pracovník justičnej a väzenskej stráže bol údajne na veži číslo 6 odkiaľ okrem iného dohliadal na dvorce, kde sa v tom čase prechádzali desiatky väzňov. Podľa našich informácii dlhú chvíľu si krátil tak, že sa hral so služobnou zbraňou.

Hranie sa mu ale vypomstilo. Pištoľ bola odistená, zrejme pozabudol aj na to, že zásobník je plný nábojov. Ked stlačil spúšť, zaznel nečakaný výstrel. Projektil zasiahol okno na veži.

Strela smerovala z krajnej veže, ktorá je pri vstupe do ústavu, a tak mohla zasiahnuť advokátov, návštevy väzňov alebo kohokoľvek, kto vstupoval do väznice. Zamestnanec takýmto konaním porušil zásady manipulácie s pridelenou zbraňou.

Voči zodpovednému príslušníkovi zboru bolo zo strany bezprostredného nadriadeného začaté disciplinárne konanie.

Podľa našich informácii neprofesionálne zaobchádzanie so zbraňou sa malo stať v ústave aj vlani v lete. Zamestnanec sa zabával s odisteným samopalom tak, že mieril na kolegov. Muž dal po tomto desivom incidente výpoveď

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce